Problem zmęczonych nóg dotyka każdego, a w szczególności osoby aktywne fizycznie. Wystarczy intensywny trening, nie mówiąc już o udziale w zawodach, aby mięśnie nóg przypomniały nam o trudzie włożonym w wykonane właśnie ćwiczenia. Dobrym sposobem na regenerację są z pewnością odpoczynek z nogami w górze, masaże, czy kąpiele w wodzie z solą i olejkami eterycznymi. Są to jednak wyłącznie zabiegi wspomagające. Szczególnie teraz, w okresie letnim warto zdecydować się na chodzenie w klapkach, wśród których znajdziemy także modele zaprojektowane z myślą o regeneracji sportowców.

Jazda na rolkach to obok biegania, czy roweru aktywność sportowa zyskująca w naszym kraju coraz większe grono zwolenników. Przynosi ona wiele korzyści zarówno dla zdrowia, jak i samopoczucia.

Szeroki wybór obuwia do biegania sprawia, że większość interesujących nas modeli znajdziemy zarówno w wersji dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dla wielu z nas jedyną różnicą między tymi butami, która przychodzi nam do głowy jest zakres rozmiarów dla poszczególnych płci, i ewentualnie kolorystyka. Ale czy tylko to je odróżnia?

Systematyczność w bieganiu, podobnie jak w innych dyscyplinach sportu, to kluczowy element przyzwyczajający nasze ciało do regularnego wysiłku i kształtujący właściwe, sportowe nawyki. Jednak poza systematycznym bieganiem powinniśmy włączyć do kalendarza naszych treningów również ćwiczenia wzmacniające siłę naszych mięśni. Ich regularne wykonywanie zapewni poprawę naszych rezultatów biegowych.

Bieganie i jazda na rowerze mają ze sobą wiele wspólnego. Osoby uprawiające sport wcale nie muszą stawać przed dylematem wyboru wyłącznie jednej z tych aktywności. Okazuje się, że rower w życiu biegacza potrafi przynieść nieocenione korzyści.