Posiłki, które spożywamy, mają bezpośredni wpływ na jakość i komfort naszego treningu, a także regenerację organizmu po długotrwałym wysiłku. Właściwie zbilansowana dieta biegacza zawiera 6 składników odżywczych - węglowodany, białka, tłuszcze, witaminy, minerały oraz wodę. Dlatego niezwykle ważne jest, aby nasz jadłospis opierać na zdrowych, bogatych w wartości odżywcze produktach. Często w naszej zabieganej codzienności zwyczajnie brakuje czasu na skrupulatne analizowanie etykiet produktów, czy obliczanie kaloryczności spożywanych posiłków ... lecz od czego mamy aplikacje w naszych smartfonach?

ZDROWE ZAKUPY - pełna kontrola nad składem naszych zakupów

Aplikacja "Zdrowe zakupy" posiada prosty, intuicyjny interfejs. Po jej uruchomieniu uruchamia się od razu skaner kodów kreskowych, dzięki czemu po kilku chwilach możemy przekonać się, jakie niezdrowe "e-składniki" zawiera dany produkt oraz jak wpływają one na nasz organizm. Kolejna zakładka widoczna po zeskanowaniu artykułu nosi nazwę "alternatywne produkty" i przedstawia propozycje alternatywnego, zdrowszego zakupu względem tego, który wybraliśmy. Przechodząc na ostatnią zakładkę, możemy zapoznać się z "pełnym składem" produktu.

Jeśli mamy problem z poprawnym zeskanowaniem kodu kreskowego produktu, możemy wprowadzić go ręcznie, wybierając ikonę klawiatury, widoczną w lewym, górnym rogu ekranu.

Menu programu, aktywowane po kliknięciu ikony trzech poziomych linii w lewym, górnym rogu aplikacji, daje nam możliwość zdefiniowania dodatkowych, mających pozytywny lub negatywny wpływ na nasz organizm składników.

W menu znajdziemy też zakładkę "ostatnie skany", dzięki czemu w szybki sposób wrócimy do informacji o produktach, które niedawno sprawdzaliśmy.

Zdrowe Zakupy to również aplikacja tworzona społecznościowo. Oznacza to, że mamy w niej możliwość własnoręcznego dodania składu produktu, jeśli brakuje go w bazie.

Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play.

FITATU - szybki i wygodny licznik spożywanych kalorii

Liczenie spożywanych codziennie kalorii jest zajęciem pracochłonnym. Aby trochę tę czynność sobie ułatwić, przyda się nam skuteczna aplikacja.

Co zatem oferuje aplikacja Fitatu? Przede wszystkim bardzo dokładne spolszczenie. Uzupełnianie tabeli z posiłkami w obcym, nawet bardzo dobrze opanowanym języku może skutecznie zniechęcić do prowadzenia statystyk. W Fitatu nie mamy tego problemu. Wszystkie produkty i dania w Fitatu, które da się dodać do jadłospisu są całkowicie po polsku.

Posiłki wybierane z bazy zawierają informacje o wszystkich zawartych w nich składnikach odżywczych i kaloriach. W aplikacji da się także śledzić witaminy i minerały, które wprowadzane są do organizmu razem z jedzeniem, a także poziom cholesterolu.

W Fitatu stworzymy także osobisty plan chudnięcia. Po wprowadzeniu informacji dotyczących wzrostu, wagi i poziomu aktywności fizycznej, aplikacja zasugeruje, w jakim tempie zrzucać kilogramy.

Aplikacja daje również możliwość wyeksportowania danych, dzięki czemu nie musimy się martwić o utratę bazy już wprowadzonych informacji. Są one bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku statystyk, które Fitatu dla nas prowadzi.

Aplikację pobierzemy bezpłatnie ze sklepu Google Play oraz iTunes.