Tegoroczne ceny poszybowały w górę. Nie ominęło to również branży turystycznej. Wynajem kwatery w dogodnym terminie i atrakcyjnej cenie to prawie jak "mission impossible". Może zatem warto rozważyć wyjazd pod namiot? To propozycja, która łączy w sobie obcowanie z naturą, ograniczenie naszych wydatków urlopowych, a w połączeniu z pieszymi wędrówkami i aktywną turystyką jest zapowiedzią niezapomnianej przygody. Jeśli z wyjazdu chcielibyśmy przywieźć wyłącznie miłe wspomnienia, warto przemyśleć co będzie nam niezbędne i optymalnie spakować nasz bagaż.

Marzec to czas, w którym z utęsknieniem wyczekujemy nadejścia wiosny. Wyższe temperatury i dłuższe dni skutecznie zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. Dla wielu osób prowadzących zdrowy tryb życia jest to wyraźny sygnał, aby zatroszczyć się o swój rower - przygotować go do nowego sezonu, dokonać przeglądu stanu technicznego, bądź podjąć decyzję o zakupie nowego modelu.

Wielu z nas nie wyobraża sobie spędzania ferii zimowych w miejscu innym, niż góry. Amatorzy szaleństwa na narciarskich stokach, długich, pieszych wędrówek górskimi szlakami i beztroskiego relaksu w otoczeniu białego puchu muszą pamiętać o niezbędnym ekwipunku na taki wyjazd. Z myślą o nich przygotowaliśmy checklistę rzeczy, bez których nie powinniśmy wyruszać w podróż.

Praca nad formą fizyczną i dbanie o zdrowy, silny organizm wymagają podjęcia wielu kroków w celu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Ciężki, wymagający trening, zbilansowana dieta i właściwa suplementacja to czynniki, które z pewnością przyczynią się do poprawy naszej kondycji. Jednak aby nasz organizm miał szansę właściwie regenerować się między aktywnościami, a nasza wydajność rosła, musimy też zadbać o zdrowy, efektywny sen.

Spacery są jedną z najlepszych, a zarazem najprostszych rzeczy, którą jesteśmy w stanie ofiarować na co dzień naszemu organizmowi. Bycie osobą aktywną fizycznie nie musi od razu oznaczać wielu godzin spędzonych na siłowni, czy dziesiątek kilometrów spędzonych w biegu lub na rowerze. Regularne spacerowanie, na które możemy znaleźć czas każdego dnia, zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych, a także wpływa pozytywnie na naszą kondycję psychiczną.