W minioną niedzielę, na stadionie POSiR Golęcin odbyły się zawody "1 Mili". Cieszący się coraz większym zainteresowaniem mityng lekkoatletyczny po ostatniej, zorganizowanej w czerwcu br. w Warszawie edycji, tym razem zawitał do Poznania. Do udziału zgłosiło się około 1000 biegaczy, którzy postanowili sprawdzić swoje możliwości na bieżni lekkoatletycznej, na dystansie 1 609 m.

Wydarzenie zostało podzielone na trzy części:

• bieg na dystansie 1609,34 m w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania;
  • bieg sztafetowy na dystansie 4x400 m;
  • Kinder+Sport Biegi Dzieci w wieku 3-15 lat na dystansach 100, 400 oraz 800 m.

Wśród zgromadzonych można było zauważyć znane twarze, zarówno sportowców jak i artystów, m. in. olimpijczyka Marcina Urbasia, Prezesa Klubu Lech Poznań, Karola Klimczaka, czy piosenkarzy Mezo i Libera.

Do biegowej rywalizacji przystąpiło około 450 dorosłych oraz 650 dzieci. W biegach na głównym dystansie 1 mili najlepszy wynik uzyskał Krzysztof Szymanowski (SzymanowskiTeam - Kościan). Pokonał on dystans 1609 m w czasie 4:31.68. Został tym samym I Amatorskim Mistrzem Poznania w biegu na milę.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Kinga Reda (Team Kopeć - Wieliszew). Wynik przez nią uzyskany to 5:20.98. Kinga Reda w zeszłym roku wygrała warszawską edycję 1 Mili, a w tym roku w Stolicy zdobyła 3 miejsce.

Kolejne, stadionowe bieganie na dystansie 1 mili czeka nas już w przyszłym roku w Warszawie i Poznaniu, jednak organizatorzy nie wykluczają rozszerzenia projektu o kolejne miasta.

Wyniki biegów dostępne są na stronie organizatora.

Foto | Źródło: 1mila.pl