Już jutro rozpoczynają się w Katarze 17. Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce. Potrwają one do niedzieli 6 października br. O medale powalczy 44 naszych reprezentantów.

Transmisje na żywo z Mistrzostw będzie można oglądać w stacjach TVP Sport oraz Eurosport. TVP zapewnia również transmisję w interneciepod adresem tvp.sport.pl. Doniesienia z Mistrzostw Świata w telewizji publicznej komentować będą: Przemysław Babiarz, Sebastian Chmara, Jarosław Idzi, Paweł Czapiewski oraz Anita Włodarczyk.

Program startów Polaków na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Doha 2019:

Piątek 27.09:

    15:30 Skok w dal (M) – kwalifikacje
    15:35 100 m (M) – runda przedeliminacyjna
    15:40 Młot (K) – kwal. gr. A (Joanna Fiodorow, Malwina Kopron)
    16:10 800 m (K) – (Anna Sabat)
    16:30Tyczka (K) – kwalifikacje
    17:05 100 m (M) – kwalifikacje
    17:10 Młot (K) – kwalifikacje gr. B
    17:40 Skok wzwyż– kwalifikacje (Kamila Lićwinko)
    18:00 3000 m z przeszk. (K) – półfinały (Alicja Konieczek)
    18:25Trójskok (M) – półfinał
    18:55 5000 m (M) – półfinał
    19:30 400 m ppł (M) – eliminacje (Patryk Dobek)
    22:59 Maraton (K) – finał

Sobota 28.09

    15:15 Rzut dyskiem (M) – kwal. gr. A (Piotr Małachowski, Bartłomiej Stój, Robert Urbanek)
    15:30 100 m (K) – kwalifikacje (Ewa Swoboda)
    16:05 800 m (M) – kwalifikacje (Adam Kszczot)
    16:30 Tyczka (M) – kwal. (Piotr Lisek, Robert Sobera, Paweł Wojciechowski)
    16:45 Dysk (M) – kwal. gr. B
    17:05 400 m ppł (M) – półfinał (ew. Patryk Dobek)
    17:45 100 m (M) – półfinał
    18:15 800 m (K) – półfinał (ew. Anna Sabat)
    18:25 Młot (K) – finał
    19:00 4x400 m (MIX) – półfinał (Baumgart-Witan, Kiełbasińska, Święty-Ersetic, Krawczuk, Omelko, Suwara, Gaworska, Hołub-Kowalik, Wyciszkiewicz)
    19:40 Skok w dal (M) – finał
    20:10 10 000 M (K) – finał
    21:15 100 M (M) – finał
    22:30 Chód na 50 km – finał (Rafał Augustyn, Artur Brzozowski, Rafał Sikora)

Niedziela 29.09

    19:05 200 m (M) – eliminacje
    19:40 Tyczka (K) – finał
    20:20 100 m (K) – półfinał (ew. Ewa Swoboda)
    20:45 Trójskok (M) – finał
    20:55 800 m (M) – półfinał ( ew. Adama Kszczot)
    21:35 4x400 (MIX) – finał (ew. Polska)
    22:20 100 M (K) – finał (ew. Ewa Swoboda).
    22:30 Chód na 20 km (K) – finał (Katarzyna Zdziebło)

Poniedziałek 30.09

    15:30 Oszczep (K) – kwal. gr. A (Maria Andrejczyk)
    16:05 200 m (K) – kwalifikacje
    17:00 Oszczep (K) – kwal. gr. B
    17:20 400 m (K) – kwal. (Iga Baumgart-Witan, Anna Kiełbasińska, Justyna Święty-Ersetic)
    19:05 110 m pł (M) – kwalifikacje (Damian Czykier)
    19:30 Skok wzwyż (K) – finał (Kamila Lićwinko)
    19:50 200 m (M) – półfinał
    20:20 5000 M (M) – finał
    20:25 Dysk (M) – finał (ew. Małachowski, Stój, Urbanek)
    20:50 3000 z przeszk. (K) – finał ( ew. Alicja Konieczek)
    21:10 800 m (K) – finał (ew. Anna Sabat)
    21:40 400 m ppł (M) – finał (ew. Patryk Dobek)

Wtorek 1.10

    15:30 Rzut młotem (M) – kwal. gr. A (Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki)
    15:35 400 m (M) – kwalifikacje
    15:50 Skok wzwyż (M) – kwalifikacje
    16:30 400 m pł (K) – kwalifikacje (Joanna Linkiewicz)
    17:00 Młot (M) – kwal. gr. B
    17:15 3000 m z przeszkodami (M) – kwalifikacje (Krystian Zalewski)
    19:05 Tyczka(M) – finał (ew. Lisek, Sobera, Wojciechowski)
    19:50 400 m (K) – półfinał ( ew. Baumgart-Witan, Kiełbasińska, Święty-Ersetic)
    20:20 Oszczep (K) – finał ( ew. Maria Andrejczyk)
    20:35 200 m (K) – półfinał
    21:10 800 M (M) – finał (ew. Adam Kszczot)
    21:40 200 M (M) – finał

Środa 2.10

    15:35 100 m (M) – dziesięciobój (Paweł Wiesiołek)
    15:45 Kula (K) – kwal. (Paulina Guba, Klaudia Kardasz)
    16:05 100 m ppł (K) – siedmiobój
    16:30W dal/LJ (M) – dziesięciobój (Paweł Wiesiołek)
    16:35 1500 m (K) – eliminacje
    16:00 Dysk (K) – dysk. gr. A (Daria Zabawska)
    17:15 Wzwyż (K) – siedmiobój
    17:25 5000 m (K) – eliminacje
    17:50 Kula (M) – dziesięciobój (Paweł Wiesiołek)
    18:25 Dysk (K) – kwalifikacje. gr. B
    19:05 110 m pł (M) – półfinał
    19:30 Kula (K) – siedmiobój
    19:35 400 m (M) – półfinał
    19:40 Wzwyż (M) –dziesięciobój (Paweł Wiesiołek)
    20:05 400 m ppł. (K) – półfinał ( ew. Joanna Linkiewicz)
    20:40 Młot (M) – finał
    20:50 200 m (K) – siedmiobój
    21:35 200 (W) – finał
    21:55 110 m ppł. (M) – finał (ew. Damian Czykier)
    22:15 400 m (M) – dziesięciobój (Paweł Wiesiołek)

Czwartek 3.10

    15:35 110 m pł (M) – dziesięciobój (Paweł Wiesiołek)
    15:40 Trójskok – kwalifikacje
    16:30 Dysk – dziesięciobój gr. A
    17:15 Skok w dal– siedmiobój
    17:35 Dysk (M) – dziesięciobój gr. B
    18:05 Tyczka (M) – dziesięciobój gr. A (Paweł Wiesiołek)
    18:20 Kula(M) – kwal. gr. A (Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Jakub Szyszkowski)
    19:05 Tyczka (M) – dziesięciobój . gr B
    19:10 Oszczep (K) – siedmiobój
    19.40 Kula (M) – kwalifikacje. gr. B
    21:00 1500 m (M) – eliminacje (Marcin Lewandowski)
    21:05 Oszczep (M) – dziesięciobój gr. A (Paweł Wiesiołek)
    21:35 Kula (K) – finał ( ew. Paulina Guba, Klaudia Kardasz)
    22:00 1500 m (K) – półfinał
    22:10 Oszczep – dziesięciobój (M) gr. B
    22:50 400 M (K) – finał (ew. Baumgart-Witan, Kiełbasińska, Święty-Ersetic)
    23:05 800 M (K) – siedmiobój
    23:25 1500 M (M) – dziesięciobój (Paweł Wiesiołek)

Piątek 4.10

    19:05 1500 m (M) – półfinał (ew. Marcin Lewandowski)
    19:15 Skok w wzwyż (M) – finał
    19:40 Sztafety 4x100 m (K) – eliminacje
    20:00 Dysk (K) – finał
    20:05 4x100 m (M) – eliminacje
    20:30 400 m pł (K) – finał ( ew. Joanna Linkiewicz)
    20:45 3000 m z przeszk. – finał (ew. Krystian Zalewski)
    21:20 400 m (M) – finał
    22:30 Chód na 20 km (M) – finał (Dawid Tomala)

Sobota 5.10

    15:30 Oszczep (M) – kwal. gr. A (Marcin Krukowski)
    16:15 100 m pł (K) – eliminacje (Karolina Kołeczek)
    16:50 Skok w dal (K) – kwalifikacje
    17:00 Oszczep (M) – kwalifikacje. gr. B
    18:55 4x400 m (K) – półfinały (ew. Baumgart-Witan, Gaworska, Hołub-Kowalik, Kiełbasińska, Święty-Ersetic, Wyciszkiewicz)
    19:05 Kula (M) – finał (ew. Bukowiecki, Haratyk, Szyszkowski)
    19:25 4x400 m (M) – eliminacje
    19:35 Trójskok (K) – finał
    19:55 1500 M (K) – finał
    20.25 5000 M (K) – finał
    21:05 4X100 M (K) – finał
    21:15 4X100 M (M) – finał
    22:59 Maraton (M) - finał

Niedziela 6.10

    18:02 100 m pł – półfinał (ew. Kołeczek)
    18:15 Skok w dal (K) – finał
    18:40 1500 m (M) – finał (ew. Marcin Lewandowski)
    18:55 Oszczep (M) – finał (ew. Marcin Krukowski)
    19:00 10 000 M (M) – finał
    19:50 100 m pł (K) – finał (ew. Karolina Kołeczek)
    20:15 4X400 m (K) – final (ew. Baumgart-Witan, Święty-Ersetic, Hołub-Kowalik, Kiełbasińska, Gaworska, Wyciszkiewicz)
    20:30 4X400 m (M) – finał

Źródło: pzla.pl | Foto: Getty Images for IAAF