W minioną sobotę i niedzielę około dwóch tysięcy biegaczy rywalizowało w 9. edycji wydarzenia sportowego pn. "Białystok Biega". Pierwszego dnia biegali "najmłodsi sportowcy", a punktualnie o godz. 21:00 rozegrana została "Nocna Piątka". W niedzielę przyszedł z kolei czas na "Szybką Dychę".

Sportowy weekend w Białymstoku zaczął się w sobotę o godzinie 16:00. Organizatorzy rozpoczęli od "Homeschool Run" - serii biegów na dystansach 100, 600 i 1000 metrów. Wzięło w nich udział około 1,2 tysiąca dzieci w przedziale wiekowym 3-14 lat. Ci, którym udało się uczestniczyć w bieżącym roku w co najmniej trzech dziecięcych imprezach Fundacji Białystok Biega otrzymali medal "Super Biegacza".

Tego samego dnia o godz. 21:00 rozpoczęła się rywalizacja w ramach "Nocnej Piątki". Trasę o długości 5 km, prowadzącą głównymi ulicami Białegostoku najszybciej pokonał pochodzący z Białorusi, Siarhei Kravchenia. Uzyskany przez niego czas wyniósł 15:04. Kolejnym zawodnikiem na mecie był jego rodak, Henadz Verkhavodkin z wynikiem 15:15. Trzecie miejsce na podium zajął Bogusław Andrzejuk, którego czas był o 25 s słabszy od poprzednika (15:40).

Sobotnią rywalizację kobiet bezapelacyjnie wygrała Katarzyna Jankowska. Zawodniczka prowadziła praktycznie od startu do mety. Zwyciężyła z wynikiem 16:37. Walka o drugie miejsce rozegrała się między dwiema Białorusinkami, Yulyą Korol oraz Viktorią Kushnir. Więcej sił na finisz zachowała Korol, która przekroczyła linię mety z czasem 17:41. Jej rodaczka zanotowała wynik zaledwie o 1 sekundę gorszy.

W niedzielę na zawodników czekała do przebiegnięcia trasa o długości 10 km. W rywalizacji pań "Szybką dychę" także wygrała Katarzyna Jankowska z wynikiem 34:32. Wśród mężczyzn ponownie nie do pokonania był Siarhei Kravchenia, pokonując trasę biegu w czasie 32:10. W odróżnieniu od soboty, na podium męskiej rywalizacji nie stanął jednak żaden Polak. Wszystkie czołowe miejsca zajęli reprezentanci Białorusi.