W dniu dzisiejszym odbył się w Warszawie "Bieg przez Most", którego uczestnicy na 10-cio kilomertowej trasie mają okazję pokonać dwukrotnie długość Mostu Marii Curie-Skłodowskiej. Tegoroczną, 7 edycję wydarzenia wygrali Kamil Jastrzębski oraz Anna Łapińska. Dla obojga był to debiut w tej warszawskiej imprezie. 

Tegoroczny bieg okazał się rekordowy, zarówno pod względem frekwencji, jak i najlepszego wyniku, który padł w dotychczasowych edycjach imprezy. Zawody ukończyło 875 biegaczy, o piętnastu więcej niż w rekordowym 2015 roku. Warunki pogodowe były sprzyjające, choć wielu biegaczy było zaskoczonych wysoką ok. 20-stu stopniową temperaturą w końcówce września.

Sama trasa tegorocznego "Biegu Przez Most" została nieco zmodyfikowana względem poprzedniej edycji. Start i meta mieściły się przy Centrum Handlowym "Galeria Północna", w roku ubiegłym natomiast zlokalizowane były przy Białołęckim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Od samego początku wysokie tempo i wyraźne prowadzanie narzucił Kamil Jastrzębski. Próbowali z nim co prawda rywalizować Krzysztof Wasiewicz i Łukasz Parszczyński, jednak przewaga Jastrzębskiego okazała się na tyle wyraźna, że zawodnik nie pozostawił konkurentom złudzeń i wygrał pewnie z czasem 30:48. Osiągniętym wynikiem poprawił rekord imprezy, należący dotychczas do Emila Dobrowolskiego z 2014 roku (30:56).

Wśród kobiet najszybsza okazała się Anna Łapińska, która przekroczyła linię mety w czasie 37:11. Dla zawodniczki był to jeden z ostatnich sprawdzianów formy przed organizowanym za tydzień 41. PZU Maratonem Warszawskim, w którym także zaplanowała swój udział.

Wyniki 7 edycji "Biegu przez Most 2019"
Mężczyźni:

  1. Kamil Jastrzębski, 30:48
  2. Krzysztof Wasiewicz, 31:44
  3. Łukasz Parszczynski, 32:11

Kobiety:

  1. Anna Łapińska, 37:11
  2. Izabela Parszczynska, 38:13
  3. Natalia Grzegorczyk, 39:42

Pełna lista wyników.

Foto: facebook.com/biegprzezmost