W dniu dzisiejszym, w ramach 6. Biegu Ulicznego "Cienińska Szóstka" rozegrane zostały 8. Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu Ulicznym na 5 km. Wygrała je reprezentantka łódzkiego AZS, Monika Kaczmarek, pokonując dystans w czasie 16:43!

Zwyciężczyni biegu to również brązowa medalistka Mistrzostw Polski w maratonie z 2016 roku oraz zeszłorocznych Mistrzostw Polski na dystansie 5 km. Uzyskany na mecie wynik 16:43 dał również Monice Kaczmarek zwycięstwo w kategorii "open" kobiet.

Drugie miejsce w kategorii "open", a także srebrny medal Mistrzostw Polski wywalczyła Beata Lupa z klubu "Biegaj z Pasją" Szklarska Poręba, przekraczając linię mety w czasie 16:55.  Brązowy medal MP (3. miejsce w kat. "open") uzyskała Ewa Jagielska, reprezentująca LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża. Jej wynik na mecie to 17:03.

Podczas 6. Biegu Ulicznego "Cienińska Szóstka" wśród mężczyzn najlepszy okazał się pochodzący z Ukrainy, Dmytro Musiatchenko, który pokonał 5-cio kilometrowy dystans w czasie 14:55. Drugie miejsce zajął Artur Olejan ze Szczecina (14:59). Trzeci na mecie z wynikiem 15:36 był Adam Głogowski z Lęborka.