Po zwycięstwie w Diamentowej Lidze w Oslo i ustanowieniu nowego rekordu Polski, Marcin Lewandowski znów okazał się najszybszy na dystansie 1 mili. Nasz rodak wygrał zmagania na ulicznym mityngu Adidas Boost Boston Games, gdzie pokonał dystans 1 609 m w czasie 3:57.4.

Marcin Lewandowski imponuje ostatnio fenomenalną formą i kondycją. Start w Bostonie był jego trzecim w ciągu zaledwie pięciu dni. W zeszłą środę lekkoatleta startował na 800 m w Memoriale Ireny Szewińskiej. Zajął tam 5. miejsce.

Dzień później pojawił się w Oslo na zawodach Diamentowej Ligi, gdzie wieczorem wziął udział w wyścigu na 1 milę. Tam też popisał się fenomenalnym finiszem. Osiągając wynik 3:52.34 poprawił o ponad 3 sekundy rekord Polski, należący od 1976 roku do Bronisława Malinowskiego.

Prosto z Oslo Marcin Lewandowski poleciał do Stanów Zjednoczonych, gdzie odniósł kolejne zwycięstwo. Przebiegnięcie dystansu 1 mili zajęło Polakowi 3:57.4. Drugi na mecie w Bostonie był Drew Hunter - tegoroczny, halowy mistrz USA w biegu na 2 mile, który uzyskał wynik 3:57:6. Taki sam czas osiągnął trzeci na mecie Brytyjczyk, Chris O'Hare - brązowy medalista Mistrzostw Europy w biegu na 1 500 m z 2014 roku.

W sumie granicę 4 minut złamało na zawodach w Bostonie 9 zawodników.

Foto: twitter.com/adidasBoostBos