W dniu dzisiejszym zorganizowany został w Warszawie 13. Bieg Ursynowa. Zawody wygrał Białorusin, Artsiom Lohish, który pokonał dystans w czasie 14:22. Bieg wyłonił również nowego Mistrza Polski w biegu na 5 km. Został nim pochodzący z Opola 27-letni Szymon Dorożyński, który rywalizację zakończył tuż za Białorusinem z wynikiem 14:26.

Trasa ursynowskiego biegu, prowadząca wzdłuż Al. Komisji Edukacji Narodowej, należała do szybkich i płaskich. Dawała szansę na ustanowienie naprawdę rekordowych wyników. Biegacze musieli jednak w pierwszej kolejności uporać się z niezwykle wysoką temperaturą w stolicy, która w momencie rozpoczęcia zawodów o godzinie 10:00 rano wynosiła ponad 30 °C w cieniu.

W pierwszej części biegu na czele znajdowała się kilkuosobowa grupa, której przewodził Henryk Szost oraz dwaj Białorusini - Artsiom Lohish i Siergiej Krawczenia. Tuż za nimi znajdowali się Szymon Dorożyński, Kamil Karbowiak, Jakub Nowak i Krzysztof Wasiewicz.

Losy medali przesądził ostatni kilometr biegu. Siergiej Krawczenia opadł z sił i nie był w stanie utrzymać tempa rywali. O ostateczne zwycięstwo rywalizowali Artsiom Lohish i Szymon Dorożyński. Jako pierwszy z czasem 14:22 metę przekroczył Białorusin, a 4 sekundy za nim finiszował Szymon Dorożyński, zostając w ten sposób nowym Mistrzem Polski na dystansie 5 km.

Na trzecim miejscu znalazł się Henryk Szost, pokonując dystans z wynikiem 14:28. Został tym samym Wicemistrzem Polski. Brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczył z kolei Kamil Karbowiak (14:30).

Obrońca tytułu sprzed roku, Yared Shegumo z wynikiem 15:30 zajął osiemnaste miejsce. Wśród pań triumfowała Izabela Trzaskalska (16:04), na drugim miejscu znalazła się pochodząca z Mołdawii, Olesea Smovjenco (16:38), a na trzecim Ewa Jagielska (16:44). Łącznie 13. Bieg Ursynowa ukończyło w tym roku 1715 biegaczy.