Fundacja Silesia Pro Active wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego organizuje Triadę Biegową Powstań Śląskich, w związku z obchodami w latach 2019-2021 setnej rocznicy Powstań Śląskich.

Biegacze zainteresowani zdobyciem tego trofeum muszą w przeciągu trzech najbliższych lat ukończyć minimum trzy dowolne biegi organizowane przez Fundację Silesia Pro Active. Warunkiem koniecznym jest również, aby jednen z trzech wybranych biegów odbywał się na dystansie nie krótszym niż półmaraton. W zależności od liczby zdobytych przez 3 lata kilometrów, uczestnicy otrzymają jedną z trzech nagród:

  • Trofeum złote – za pokonanie min. 100 km;
  • Trofeum srebrne – za pokonanie min. 50 km;
  • Trofeum brązowe – za pokonanie min. 25 km.

Do klasyfikacji Triady Biegowej Powstań Śląskich zalicza się udział w Silesia Marathon, Silesia Półmaraton i Mini Silesia Marathon. Każdego roku na stronie internetowej projektu pojawiać się będzie informacja na temat dodatkowych biegów włączonych do klasyfikacji TBPŚ. W bieżącym roku rywalizacja zostanie poszerzona o Ultra Silesia Marathon rozgrywany na dystansie 50 km.

Zawodnicy, którzy ukończą Triadę Biegową Powstań Śląskich, będą mogli wnioskować o przyznanie pamiątkowego trofeum po ogłoszeniu oficjalnych wyników ostatniego biegu wchodzącego w skład TBPŚ w 2021 roku.
Zawody rozgrywane będą w sercu Śląska, a trasy biegów prowadzić będą przez Chorzów, Katowice, Siemianowice Śląskie i Mysłowice.

Szczegółowe informacje na temat Triady Biegowej Powstań Śląskich dostępne są w regulaminie TBPŚ.

Foto: Silesia Marathon | Źródło: http://triadabiegowa.pl