Pięć złotych oraz dwa srebrne medale - dzięki nim polscy lekkoatleci zwyciężyli w klasyfikacji medalowej Halowych Mistrzostw Europy 2019 w Glasgow. Pierwsze lokaty w Szkocji wywalczyli Michał Haratyk, Paweł Wojciechowski, Ewa Swoboda, Marcin Lewandowski, a także żeńska sztafeta 4 x 400 m. Kolejne dwa - srebrne medale zawisły na szyjach tyczkarza Piotra Liska oraz biegaczki Sofii Ennaoui.

Polscy lekkoatleci dali nam w miniony weekend wiele powodów do radości. Wygrywając klasyfikację medalową, powtórzyli tym samym sukces z HME 2017 w Belgradzie, gdzie również byliśmy liderem medalowego zestawienia (12 medali).

Glasgow okazał się najszczęśliwszy dla pięciu naszych reprezentantów. Mistrzami Starego Kontynentu zostali Michał Haratyk w pchnięciu kulą, tyczkarz Paweł Wojciechowski, Ewa Swoboda w biegu na 60 m,  Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m oraz żeńska sztafeta 4 x 400 m w składzie Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic.

Jak widzimy poniżej, drugie miejsce w klasyfikacji medalowej zajęła Wielka Brytania z 12 medalami (4 złote, 6 srebrnych, 2 brązowe). Na trzeciej pozycji medalowego zestawienia znalazła się Hiszpania, która ze Szkocji wywiozła 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal.

Źródło: european-athletics.org