Wczoraj w łódzkiej Atlas Arenie rozegrany został mityng lekkoatletyczny Orlen Cup 2019. Udane występy naszych sportowców oglądała ok. ośmiotysięczna publiczność zgromadzona w hali.

Wiele emocji przysporzyły nam konkurencje biegowe. W biegu na 60 metrów mężczyzn zwyciężył z wynikiem 6,55 s reprezentant USA - Mike Rodgers. Tuż za nim, uplasował się jego rodak Bryce Robinson (6,61 s). Trzeci linię mety przekroczył Polak - Remigiusz Olszewski (6,64 s).

W żeńskiej rywalizacji na tym dystansie, bezkonkurencyjna okazała się Ewa Swoboda. Polka, która już w półfinale zdominowała swoje rywalki, uzyskała czas 7,13 s. Następnie, za naszą sprinterką przybiegły Jamajka - Remona Burchel (7,23 s) oraz Białorusinka - Krystina Cimanuskaja (7,26 s).

Bieg na 60 metrów przez płotki mężczyzn wygrał Orlando Ortega (7,59 s), który ustanowił najlepszy tegoroczny wynik w Europie. Za nim znalazło się dwóch Polaków: Damian Czykier (7,76 s) oraz Dawid Żebrowski (7,79 s).

W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Amerykanka - Evonne Britton (8,04 s). Tuż za nią, linię mety minęły Klaudia Siciarz (8,06 s) i Hanna Płotitsyna (8,09 s).

Foto: PAP/Leszek Szymański