Wraz z końcem 2024 roku zamknięty zostanie projekt Korony Maratonów Polskich. Biegacze, którzy rozpoczęli cykl w 2023 roku, mają jeszcze bieżący sezon na jego ukończenie. Ci natomiast, którzy planowali dopiero rozpocząć wyzwanie, muszą liczyć się z koniecznością przebiegnięcia wszystkich czterech maratonów z regulaminowej puli do końca grudnia br.

Projekt KMP rozpoczął funkcjonowanie w 2007 roku i miał na celu połączenie pięciu najstarszych maratonów w Polsce poprzez ustanowienie prestiżowej nagrody za ukończenie ich wszystkich we wskazanym czasie. Pomysłodawcą projektu był jeden z twórców Cracovia Maraton – nieżyjący już Wiesław Maczek. Od 2009 roku projekt Korony Maratonów Polskich prowadzi Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. W latach 2007-2023 Koronę zdobyło aż 10319 osób. W ostatnich latach zauważalny był jednak spadek frekwencji, na co ogromny wpływ miała pandemia COVID-19.

Czego zatem mogą spodziewać się biegacze w 2025 roku? Obecnie trwają prace nad nowym cyklem, który rozpocznie się w już w przyszłym roku. Jak informują organizatorzy, szczegółowe informacje zostaną przedstawione w terminie późniejszym.

Aktualny regulamin Korony Maratonów Polskich znajduje się pod tym adresem.

Źródło: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie