Gdy w 2020 roku na listach startowych Półmaratonu w Gdyni znajdowało się prawie 28 tysięcy biegaczy, a impreza posiadała rangę Mistrzostw Świata na tym dystansie, nikt nie spodziewał się, że organizatorzy z powodu pandemii COVID-19 będą zmuszeni odwołać bieg masowy i przeprowadzić wyłącznie bieg dla elity w ścisłym reżimie sanitarnym. W 2024 roku gdyński półmaraton ponownie zagości w kalendarzu polskich biegów masowych!

Gdynia Półmaraton powróci 18 maja 2024 roku i już wiadomo, że zaoferuje sporo nowości. Przede wszystkim, bieg odbędzie się w godzinach wieczornych - start został zaplanowany na godz. 20. Oznacza to, że większość zawodników do mety dobiegnie już po zmroku, co bez wątpienia przyczyni się do wyjątkowej atmosfery wydarzenia.

Połowę królewskiego dystansu będzie można pokonać także w trzyosobowej sztafecie. Poza półmaratonem, na biegaczy będzie czekać bieg na 5 km. On również odbędzie się w godzinach wieczornych, a do udziału organizatorzy zaproszą dodatkowo miłośników nordic walking.

Szczegóły dotyczące tras obu dystansów poznamy wkrótce, ale wiadomo, że organizatorzy chcą wystartować ze Skweru Kościuszki, a finisz planowany jest w okolicach ORP Błyskawica i Daru Pomorza.

Duża zniżka dla biegaczy z 2020 roku

Biegacze, którzy byli zarejestrowani na gdyński półmaraton w 2020 roku, mogą liczyć na specjalne traktowanie. Na ich skrzynki mailowe trafi niebawem specjalny kod rabatowy, który pozwoli im zapisać się na Gdynia Półmaraton ze zniżką w wysokości 50 zł. Ten swoisty voucher będzie można wykorzystać w dowolnej edycji wydarzenia w latach 2024-2026, ale wyłącznie na dystansie półmaratonu.

Regularna cena pakietu startowego Gdynia Półmaratonu 2024 na otwarciu rejestracji wyniesie 129 ​zł. Oznacza to, że korzystając z vouchera będzie można wystartować w zawodach nawet za 79 zł.

Pro-zawodnicza rejestracja od 2 stycznia

Zapisy na Gdynia Półmaraton 2024 zostaną uruchomione 2 stycznia na platformie SlotMarket. Wszystkie kluczowe informacje pojawią się wcześniej na stronie internetowej imprezy.

Organizatorzy przekonują, że nie opłaca się czekać z rejestracją do samego końca, a na tych, którzy zapiszą się w pierwszych tygodniach, czekają dodatkowe korzyści.

Podstawową korzyścią przy wczesnym zapisie na Gdynia Półmaraton 2024 będzie niższa cena pakietu startowego. To powszechnie stosowane rozwiązanie, ale na tym nie koniec. Gdyńska impreza zaoferuje biegaczom tzw. pakiet Flex30. Na czym będzie on polegał?

Osoby zapisane w ciągu pierwszych 30 dni od otwarcia rejestracji będą mogły otrzymać pełny zwrot wpisowego przy rezygnacji ze startu do 45 dni przed biegiem. Co więcej, nawet do 7 dni przed zawodami będą mogły bezpłatnie przenieść swój start na kolejną edycję imprezy. Dodatkowo, każdy zarejestrowany zawodnik będzie miał możliwość przepisania pakietu na inną osobę, za niewielką opłatą manipulacyjną.

Podsumowanie

Reaktywacja gdyńskiego półmaratonu staje się faktem i już 18 maja 2024 roku biegacze ponownie pokonają połowę królewskiego dystansu w "mieście z morza i marzeń". Tym razem pobiegną jednak wieczorem, z finiszem po zmroku, a towarzyszyć będą im uczestnicy biegu na 5 km.

Gdynia Półmaraton zaoferuje też biegaczom przyjazną politykę cenową oraz dużą elastyczność w zakresie późniejszej rezygnacji ze startu lub przepisania pakietu startowego. Warunkiem jest tutaj wczesna rejestracja zawodnika.

Na szczególne względy mogą dodatkowo liczyć wszyscy Ci, którzy znajdowali się na liście startowej półmaratonu w 2020 roku, którego organizacja w formule masowej została uniemożliwiona przez wprowadzone restrykcje sanitarne.

Rejestracja do biegu rusza 2 stycznia 2024 roku. Więcej informacji już wkrótce na gdyniapolmaraton.pl.

Źródło: newsroom.sportevolution.pl | Foto: sportografia.pl, sportevolution.pl