RunCzech, organizator prestiżowych imprez biegowych w Czechach oraz we Włoszech właśnie ogłosił kalendarz zawodów na przyszły, 2024 rok.

Sezon otworzy wydarzenie uważane przez wielu za jeden z najbardziej malowniczych biegów Europy. Mowa tu o Napoli City Half Marathon, który odbędzie się 25 lutego 2024 r. Udział w takiej imprezie, to szansa nie tylko na sprawdzenie swoich biegowych umiejętności. To również okazja do odkrycia piękna i niepowtarzalnych smaków Neapolu.

Następne dwie propozycje dotyczą rywalizacji w stolicy Czech. Ci, którym marzy się bieg w największej metropolii naszego południowego sąsiada, będą mieli ku temu okazję podczas Prague Half Marathon, 6 kwietnia 2024 lub na zakończenie weekendu majowego, w niedzielę 5 maja 2024 w trakcie Prague International Marathon.

Kolejne zawody ponownie zostaną zorganizowane na dystansie 21,0975 km. Półmaratony odbędą się kolejno w Karlowych Warach, Czeskich Budziejowicach oraz Ołomuńcu w terminach: Mattoni Karlovy Vary Half Maraton (18-05-2024), Mattoni České Budějovice Half Maraton (01-06-2024), Mattoni Olomouc Half Marathon (15-06-2024).

Kolejny biegowy projekt przygotowany przez RunCzech to bieg sztafetowy rozgrywany w czeskiej stolicy. Unicredit Prague Relay 4 x 5 KM odbędzie się w przyszłym roku w dniach 25-26 czerwca. Bieg ma formułę rywalizacji drużynowej. Mogą się do niego zgłaszać 4-osobowe drużyny. Zadaniem każdego uczestnika jest jak najszybsze pokonanie okrążenia o długości 4,8 km i przekazanie pałeczki kolejnemu przedstawicielowi własnej drużyny.

Następny bieg przygotowany został wyłącznie z myślą o płci pięknej. W dniu 7 września w ramach Birell Grand Prix Praga zorganizowany zostanie Adidas Women's Race 5 KM. To impreza w której uczestniczyć mogą wyłącznie kobiety. Tu mężczyźni sobie nie pobiegają, mogą co najwyżej dzielnie kibicować :)

Tego samego dnia w godzinach wieczornych, wszyscy zainteresowani, niezależnie od prezentowanego poziomu sportowego, będą mogli wziąć udział w biegu na dystansie 10 km. Birell 10K Race to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również szansa doświadczenia magii i piękna czeskiej stolicy o zmroku.

Półmaraton w Uściu nad Łabą to impreza, która zapada w pamięci ze względu na scenerię, w której jest rozgrywana. Trasa wiedzie wzdłuż Łaby. Podczas biegu podziwiamy malownicze górskie widoki, by za chwilę wkroczyć w typowo przemysłowy krajobraz Usti. Przyszłoroczny Mattoni Ústí nad Labem Half Marathon zostanie zorganizowany 21 września 2024 roku.

Imprezą, która zamyka niezwykle bogaty kalendarz biegów RunCzech 2024 jest organizowany we Włoszech - Sorrento Positano Panoramica. Bieg odbywa się na Półwyspie Sorrentyńskim. Do wyboru jest dystans ultramaratonu o długości 54 km lub krótszy 27 km. Trasa ultra ma swój początek w Sorrento, prowadzi w kierunku Colli di San Pietro, następnie zjeżdża do Positano, skąd następuje bieg powrotny. Krótsza trasa (27 km) również rozpoczyna się i kończący w Sorrento, nie obejmuje natomiast odcinka przebiegającego przez Positano. Impreza widnieje w oficjalnym kalendarzu wydarzeń ogranizatora, jednak jej dokładny termin RunCzech poda w późniejszym terminie.

Na stronie RunCzech ruszyły właśnie zapisy na przyszłoroczny Prague Half Marathon; Prague International Marathon; Mattoni Karlovy Vary, České Budějovice, Olomouc, Ústí nad Labem Half Marathons; Adidas Women's Run 5 KM; Birell 10K Race, a także bieg sztafetowy Unicredit Prague Relay 4 x 5 KM.

Źródło | Foto: RunCzech