Arkadiusz Gardzielewski oraz Aleksandra Lisowska zostali Mistrzami Polski podczas odbywającego się dzisiaj 47. Dębno Maratonu. To był niezwykle udany dzień dla polskich maratończyków, bowiem aż pięciu lekkoatletów wywalczyło minima na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio, a do tego trzy minima dołożyły nasze panie.

Arkadiusz Gardzielewski triumfując na mecie maratonu w Dębnie uzyskał czas 2:10.31, który jest jednocześnie jego nowym rekordem życiowym na tym dystansie. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Karbowiak z czterema sekundami straty do Gardzielewskiego. Brązowy medal przypadł w udziale Krystianowi Zalewskiemu, który jeszcze niedawno był naszym specjalistą w biegach z przeszkodami, a teraz postanowił spróbować swoich sił na królewskim dystansie. Czas uzyskany przez Zalewskiego to 2:10.58. Należy podkreślić, że to najlepszy wynik w historii polskiego debiutanta. Czasy uzyskane przez wszystkich trzech biegaczy nie tylko zapewniły im miejsca na podium, lecz pozwoliły także wypełnić minima na Igrzyska Olimpijskie.

Wśród Pań tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Aleksandra Lisowska. Zawodniczka dotarła do mety z wynikiem 2:26.08, wyrównując jednocześnie rekord Polski, który od 20 lat należy do Małgorzaty Sobańskiej. Na drugim miejscu maratońskie zmagania ukończyła Angelika Mach. Uzyskany czas 2:27.04 jest jednocześnie jej nowym rekordem życiowym. Podium dopełniła Izabela Paszkiewicz, a jej trzeci czas na tegorocznych MP wyniósł 2:28.12. Wszystkie trzy medalistki wypełniły minimum na Tokio.