Latem 2022 roku Suwałki zorganizują 98. PZLA Mistrzostwa Polski. Jeszcze w tym roku suwalski stadion ugości natomiast najlepszych zawodników z kategorii U23.

Suwałki, które kilka lat temu zmodernizowały stadion lekkoatletyczny, konsekwentnie budują swoją markę miasta przyjaznego lekkoatletyce. Teraz, w dwóch kolejnych sezonach, ponownie zorganizują mistrzostwa Polski. W roku 2021 będą to zawody dla kategorii U23, a w kolejnym sezonie najważniejsza impreza z kalendarza PZLA, czyli mistrzostwa seniorów.

Cieszę się, że w tych niełatwych czasach Suwałki zdecydowały się podjąć trud organizacji mistrzostw Polski seniorów. W ostatnich latach miasto sprawdziło się jako gospodarz imprez najwyższej rangi. Świadectwem szerokiego spojrzenia i perspektywicznego myślenia jest również fakt, że Suwałki już latem tego roku zorganizują, drugi raz w swojej historii, mistrzostwach Polski U23. To pokazuje duże zaangażowanie lokalnego środowiska i władz miejskich, które stawiają na lekkoatletykę.

- cieszy się prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Suwałki zadebiutują w roli gospodarza seniorskich mistrzostwa Polski. Jak podkreśla prezydent Czesław Renkiewicz organizacja takiego wydarzenia jest dla miasta dużym wyróżnieniem.

Jest to dla nas wielki zaszczyt i nobilitacja. Po raz pierwszy impreza rangi Mistrzostw Polski seniorów zostanie zorganizowana w Suwałkach. Mamy już doświadczenie przy organizacji podobnych wydarzeń. Dzięki bardzo dobrej współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki byliśmy już gospodarzami Mistrzostw Polski U20, U23 oraz Mistrzostw Polski w Sztafetach i Wielobojach. Organizacja Mistrzostw Polski seniorów w 2022 będzie zwieńczeniem naszej dotychczasowej bardzo dobrej współpracy. Liczę na jej kontynuację w przyszłości. Cieszę się również, że w rywalizacji wezmą udział Suwalczanie jak chociażby Maria Andrejczyk, a mieszkańcy Suwałk będą mogli podziwiać najlepszych polskich lekkoatletów.

- podkreśla prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Zarząd PZLA zdecydował także, że Mistrzostwa Polski do lat 23 w sezonie 2022 odbędą się w Poznaniu, a w 2021 i 2022 roku halowy czempionat gościć będzie w Arenie Toruń.

Źródło: pzla.pl | Foto: osir.suwalki.pl