W rozegranym dzisiaj maratonie w Olesnie, który odbywał się w randze mistrzostw Polski, nie do pokonania okazał się Kamil Jastrzębski. Zawodnik uporał się z królewskim dystansem w czasie 2:12:58, poprawiając tym samym swój rekord życiowy. Wśród Pań triumfowała Aleksandra Lisowska z wynikiem 2:30:47. 

Żadnemu z biegaczy nie udał się swoim wynikiem uzyskać minimum na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Jastrzębskiemu do wypełnienia minimum olimpijskiego (2:11:30) zabrakło jedynie 1 minuty i 28 sekund. Lisowską od pełni szczęścia dzieliły 1 minuta i 17 sekund.

Drugie miejsce zawodów w Olesnie przypadło w udziale Adamowi Nowickiemu, który zakończył swój bieg z czasem 2:13:45. Na trzecim miejscu podium znalazł się natomiast Kamil Karbowiak z wynikiem 2:15:06.

Rezultat Aleksandry Lisowskiej pozwolił jej na poprawę własnego rekordu życiowego i ustanowienie drugiego najlepszego wyniku w historii polskiego czempionatu. Zawodniczka zakończyła swoje zmagania z imponującym zapasem czasu nad rywalkami. Niespełna 5 minut po niej metę przekroczyła broniąca zeszłorocznego tytułu Aleksandra Brzezińska (2:35:20). Na trzeciej pozycji uplasowała się Anna Bańkowska z wynikiem 2:37:56.