W Mistrzostwach Polski w biegu na 10 km, które rozegrano dzisiaj na Torze Poznań, najszybsi okazali się Kamil Karbowiak oraz Aleksandra Lisowska. Dla obojga decyzja o starcie w mistrzostwach była dość spontaniczna - szykowali się oni bowiem do biegu maratońskiego w Dębnie, który niestety z powodu pandemicznych obostrzeń został odwołany.

Tegoroczny czempionat został rozegrany w ramach poznańskiego Biegu Niepodległości. Pierwotnie szykowano się do zorganizowania imprezy w Goleniowie, jednak tamtejsze zawody zostały odwołane, a następnie przeniesione do stolicy Wielkopolski. Tam na Torze Poznań, zarówno kobiety jak i mężczyźni podjęli walkę o medale 9. PZLA Mistrzostw Polski w biegu na 10 km.

W zmaganiach wzięło udział łącznie 48 zawodników - 31 mężczyzn oraz 17 kobiet. Mimo napotkanych trudności organizacyjnych i logistycznych, na starcie biegu pojawiła się dość pokaźna grupa zawodników polskiej elity biegowej.

Rywalizację mężczyzn rozstrzygnął na swoją korzyść Kamil Karbowiak. Zawodnik reprezentujący LZS KL Kotwica uzyskał na mecie wynik 29:14, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski. Srebrny medal przypadł w udziale Kamilowi Jastrzębskiemu, który osiągnął czas 29:32. Na trzecim miejscu podium stanął Arkadiusz Gardzielewski z wynikiem 29:55.

Wśród pań najszybsza okazała się Aleksandra Lisowska. Zawodniczka AZS-u Olsztyn wywalczyła złoto, przekraczając linię mety z czasem 33:05. Parę sekund za nią bieg ukończyła Monika Jackiewicz, która osiągnęła wynik 33:11. Brązowy medal zawisł natomiast na szyi Aleksandry Brzezińskiej, która zakończyła bieg w czasie 33:13.