Zbliżające się rozpoczęcie roku szkolnego to czas, gdy większość rodziców kieruje swój wzrok w stronę artykułów potrzebnych do wyprawki szkolnej. Nie jest to proste zadanie, zwłaszcza, że lista nie kończy się na zeszytach, książkach i przyborach trzymanych w uczniowskich piórnikach. To także wygodne buty, dobrze wyprofilowany plecak, czy odzież dostosowana do aktywności sportowych. Ich mądry wybór może nawet sprawić, że nasze dzieci będą wyczekiwały początku września z wytęsknieniem.

Aby nasze pociechy zaczęły ponownie z optymizmem patrzeć na zbliżający się rok szkolny, musimy przedstawić im zalety nowej sytuacji, w której niebawem się znajdą. Możemy przypomnieć im o kolegach i koleżankach z klasy, których nie miały okazję widzieć przez całe wakacje, o niektórych nauczycielach, dzięki którym odkryły w sobie nowe, dotychczas nieznane pasje, czy o możliwości uczestniczenia w zajęciach dodatkowych, na których spotkają rówieśników mających podobne zainteresowania.

Rozwiązaniem, które również powinno przynieść pozytywne skutki jest zaangażowanie naszych dzieci we wspólne zakupy. Wybieranie odzieży szkolnej i obuwia sportowego dostarczy im sporo frajdy - wiedzą bowiem lepiej od nas, co jest obecnie na topie w ich otoczeniu. Nam przypadnie z kolei w udziale porównanie wybranych produktów i dokonanie wyboru pod kątem akceptowalnej ceny, jakości czy przydatności dla młodego ucznia.

Jesteście sobie w stanie wyobrazić przemierzanie z niezdecydowanym dzieckiem olbrzymiej ilości sklepów, marnowanie czasu na dojazdy do nich i wyczekiwanie w długich kolejkach? Bo my nie! Na szczęście w dobie obecnego rozwoju technologii możemy uporać się tym szybko i wygodnie - zakupy przez internet to rewelacyjny sposób na przegląd dostępnych ofert, porównanie ich parametrów i cen. Wszystko w domowym zaciszu, wszystko podane "jak na tacy"!

Zakup artykułów sportowych przed rozpoczęciem roku szkolnego to wydatek jak najbardziej uzasadniony. Produkty te posłużą bowiem nie tylko w szkole, ale również poza nią. Dzieci podobnie jak my potrzebują odskoczni po wytężonej pracy umysłowej. Warto zorientować się, jakie są możliwości udziału naszych dzieci w pozalekcyjnych zajęciach sportowych. Przyniesie to dla nich same korzyści - bawiąc się, zapomną na chwilę o rygorze szkolnych obowiązków i już w młodym wieku nabiorą zdrowych nawyków, spędzając aktywnie swój wolny czas.

Jakich produktów szukać oraz na co zwracać uwagę, aby dzieci czuły się w nich komfortowo? Postaramy się podpowiedzieć!

Plecak - nie tylko pojemny, ale przede wszystkim wygodny!

Kupując plecak, bardzo często skupiamy się wyłącznie na jego wielkości. Porównujemy wymiary kilku upatrzonych modeli i wybieramy ten, który pomieści zeszyty do całodniowych zajęć i największe wymiarowo książki. Pamiętajmy jednak, że plecak, który nasze dziecko będzie nosiło przez cały rok szkolny musi mieć również wygodne, nieuwierające szelki oraz wyprofilowaną powierzchnię na plecy. Można również trafić na modele mające dodatkowe dopasowanie do odcinka lędźwiowego. 

Nie zapominajmy też o bezpieczeństwie naszych pociech. Zajęcia trwające do późnych godzin wymuszają powroty ze szkoły nawet w godzinach wieczornych. Plecak bezpieczny będzie zatem posiadał wiele elementów odblaskowych, dzięki którym dzieci będą widoczne dla innych uczestników ruchu.

Sprawdź modele dostępne w sprzedaży i wybierz najwłaściwszy dla swojego dziecka!

Komfortowa odzież szkolna

Koszulki są podstawowym elementem ubioru naszych dzieci. Przy ich wyborze myślmy o tym, do czego będą przeznaczone. Bawełniane t-shirty zagwarantują oddychalność i wygodę. Na lekcje WF-u i inne zajęcia sportowe przydadzą się natomiast koszulki z szybkoschnącego materiału, posiadające płaskie szwy, które zredukują ryzyko otarć.

Przeglądaj bogatą ofertę bluzek i koszulek dziecięcych.

Dokonując zakupu spodni, wybieramy te, w których nasze dzieci czują się najbardziej komfortowo. Jedne wolą luźne, bawełniane dresy, zapewniające swobodę ruchu podczas nauki i zabawy, inne dzieci ubierają się w bardziej dopasowane legginsy, które świetnie sprawdzają się również w czasie ćwiczeń gimnastycznych i innych aktywności ruchowych. 

Sprawdź dostępną ofertę spodni - wybierz najkorzystniejszą cenę, krój i materiał, z którego są wykonane.

Zdrowe obuwie na długie godziny w szkole

W butach szkolnych nasze dzieci muszą spędzać wiele godzin lekcyjnych każdego dnia. Aby ich stopy rozwijały się prawidłowo, buty powinny być przede wszystkim "zdrowe" - lekkie, przewiewne, z elastyczną kauczukową podeszwą i wygodną, wyprofilowaną wkładką. Przy wyborze szkolnego obuwia pamiętajmy także, aby wybierać wyłącznie to z jasną, antypoślizgową podeszwą. Przyjrzyj się modelom dostępnym w ofercie.

Butelka na wodę z filtrem - mądra alternatywa dla słodkich napojów

Co krok spotykamy się z reklamami przeróżnych napojów gazowanych, nektarów i soków w kartonach. W większości przypadków ich skład pozostawia wiele do życzenia - zawierają mnóstwo cukrów i sztucznych składników. Niestety, bardzo często sięgają po nie nasze dzieci.

Pamiętajmy, że to woda stanowi 60-70% masy naszego ciała. W przypadku dzieci jest to nawet 75%. Już jej niewielki niedobór powoduje negatywne zmiany w funkcjonowaniu organizmu. To na nas rodzicach spoczywa obowiązek wyrabiania zdrowych nawyków żywieniowych u naszych dzieci. Jednym z pierwszych kroków w tym kierunku może być zakup butelki filtrującej wodę, którą dzieci nosić będą ze sobą do szkoły.

Coraz więcej firm na rynku oferuje takie produkty (zobacz dostępne oferty). Butelki mają pojemność od 550 do 1000 ml. Są przezroczyste, a kształt powoduje, że wygodnie trzyma się je w dłoni. Butelki posiadają wymienny filtr węglowy, który oczyszcza wodę z chloru oraz pochłania nieprzyjemny zapach. Proces filtrowania następuje podczas picia, dlatego dziecko po nalaniu wody  woda będzie gotowa do spożycia.

Oczywistym argumentem, przemawiającym za zakupem takiej butelki są także względy ekonomiczne. Dzieci zawsze mają dostęp do czystej, świeżej wody. Aby ugasić pragnienie, nie musi szukać sklepu i dokonywać zakupu. Butelkę filtrującą mogą uzupełnić w dowolnym kranie w swojej szkole.

Zegarek lub opaska sportowa z pewnością zachęcą dziecko do aktywności!

Niezbyt skomplikowane, niedrogie smartwatche czy opaski sportowe nie są urządzeniami zarezerwowanymi wyłącznie dla dorosłych. Zakup naszemu dziecku smartbanda któregoś ze sprawdzonych producentów z pewnością okaże się dobrą inwestycją.

Urządzenia takie posiadają wiele funkcji zachęcających do ruchu i uprawiania aktywności, obsługują powiadomienia ze smartfona, mają funkcję stopera, budzika, zegarka oraz co tu dużo mówić - są gadżetem, który z pewnością ucieszy każdego "młodego człowieka"! Zapoznaj się z szeroką ofertą opasek sportowych dostępnych obecnie w sprzedaży!