Tegoroczny CITY TRAIL onTour ze względu na pandemię koronawirusa odbywać się będzie w formie biegów wirtualnych. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km na jednej z 11 tras w Polsce. Inną opcją uczestnictwa będzie wyznaczenie własnej, 5-kilometrowej trasy, która chociaż częściowo będzie przełajowa.

Zawody CITY TRAIL onTour organizowane są od 2015 roku. W latach ubiegłych odbywały się one zawsze w dni powszednie, a ich termin przypadał na drugą połowę lipca.

Z uwagi na panujące w kraju restrykcje, dotyczące ochrony przed koronawirusem, formuła tegorocznej edycji CITY TRAIL onTour została zmodyfikowana. Biegacze nie będą rywalizować ze sobą bezpośrednio ramię w ramię, za to będą mogli spróbować swoich sił na 5-cio kilometrowych trasach.

Wirtualne bieganie rozpocznie się 13 lipca, a zakończy 30 lipca 2020 roku. Organizatorzy przewidzieli 11 tras biegowych, liczących 5 km: w Bydgoszczy (Myślęcinek), Gdańsku (Trójmiejski Park Krajobrazowy, okolice AWFiS), Katowicach (stawy Janina i Barbara), Krakowie (Puszcza Niepołomicka), Lublinie (Las Dąbrowa, nad Zalewem Zemborzyckim), Łodzi (Park Baden-Powella), Olsztynie (Jezioro Długie), Poznaniu (Jezioro Rusałka), Szczecinie (Jezioro Szmaragdowe), Warszawie (Las Młociny) oraz Wrocławiu (Las Osobowicki).

W każdym z miast obowiązywać będzie 7-dniowy okres na pokonanie trasy. Wybór godziny startu zależy od samych zawodników.

Uczestnicy, którzy zdecydują się udostępnić organizatorom informacje o swoim biegu, zostaną odpowiednio sklasyfikowani. Dodatkowo ci, którzy wybiorą odpowiednią wersję pakietu startowego, otrzymają pamiątkowe medale.

Drugą możliwością będzie bieg na własnej, 5-kilometrowej trasie, w terminie między 13 a 30 lipca br. W tym przypadku nie będzie prowadzona klasyfikacja, za to wszyscy zweryfikowani biegacze znajdą się na liście finisherów. Każdy z nich otrzyma także "wirtualny medal".

Wirtualna edycja CITY TRAIL onTour jest także okazją, aby zrobić coś dobrego dla naszej planety! Podczas zapisów mamy możliwość posadzenia kawałka lasu. Organizatorzy zawodów wraz z Fundacją Las Na Zawsze zbierają fundusze na sadzenie nowych drzew. Biegacze sami zdecydują, ile m² lasu sfinansują. Do wyboru jest od 1 do 10 m², w kwocie między 3 a 30 zł.

Zgłoszenia do wirtualnej edycji CITY TRAIL onTour 2020 prowadzone są od 27 maja na oficjalnej stronie zawodów. Jak informuje organizator, rejestracja będzie możliwa najpóźniej 4 dni przed startem biegów w danym mieście, a w przypadku pokonywania własnej trasy - do 26 lipca 2020 r.