W związku z dynamicznie zmieniającą się i wciąż niepewną sytuacją epidemiologiczna w kraju, organizator Korony Polskich Półmaratonów postanowił wprowadzić zmiany regulaminowe, dzięki którym zawodnicy otrzymają dłuższy czas na skompletowanie biegów wymaganych do zdobycia upragnionego trofeum.

Standardowa procedura zdobywania KPP zobowiązywała biegaczy do ukończenia wymaganych półmaratonów w ciągu jednego roku kalendarzowego. Ze względu na wprowadzone restrykcje i obostrzenia związane z koronawirusem, rozgrywanie biegów masowych w Polsce jest na obecną chwilę niemożliwe, a jedynym biegiem wliczanym do walki o KPP, który zdołano przeprowadzić był 40. Półmaraton Wiązowna.

Wiemy już, że w 2020 roku nie odbędą się m. in. PKO Poznań Półmaraton, PKO Nocny Wrocław Półmaraton, a także Półmaraton Grodziski. Inne biegi na dystansie półmaratonu, takie jak organizowane w Gdyni Mistrzostwa Świata w Półmaratonie, Półmaraton Ślężański w Sobótce, PKO Białystok Półmaraton zostały przełożone na tegoroczną jesień.

W tak skomplikowanej i niepewnej sytuacji, główny organizator Korony Polskich Półmaratonów - Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Biegów postanowił wyjść naprzeciw biegaczom i wprowadził zmiany w perspektywie czasowej zdobywania KPP. Przedłużeniu do dwóch lat uległ okres zdobywania trofeum. Teraz zawodnicy mogą kompletować wymagane starty w zawodach zarówno w roku bieżącym, jak i 2021.

Zlikwidowane zostały też tzw. „koszyki”, czyli podział na 3 grupy półmaratonów. Obecnie nie ma już obowiązku zaliczenia co najmniej jednego półmaratonu z każdej grupy w celu zdobycia korony. Aktualny regulamin projektu dostępny jest na stronie organizatora.

Zgodnie z zapewnieniami organizatora, opłaty uiszczone za Koronę Polskich Półmaratonów 2020 będą obowiązującymi w roku 2021. Nie będzie żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych. Każdy, kto włączył się w walkę o KPP i dokonał opłaty rejestracyjnej niezmiennie figuruje na liście pretendentów do jej zdobycia.

Źródło: psb-biegi.com.pl