W zakończonym wczoraj mityngu lekkoatletycznym w Łodzi, najlepiej w swoich dyscyplinach poradzili sobie Kamila Lićwinko w skoku wzwyż, Klaudia Siciarz w biegu na 60 m przez płotki oraz Konrad Bukowiecki, który w najlepszej próbie pchnął kulę na 21,54 m. Łódzkie widowisko śledziło z trybun 6 500 kibiców.

Wczorajszy Orlen Cup rozpoczął się od biegu kobiet na 60 m. W eliminacjach najszybsza okazała się Ukrainka, Wiktorija Ratnikowa, która uzyskała rezultat 7,34 s. W biegu finałowym również nikt nie zdołał pokonać tej zawodniczki. Ratnikowa wygrała z czasem 7,32 s. Druga była Katarzyna Sokólska, której wynik to 7,39 s. Na trzecim miejscu uplasowała się Marika Popowicz-Drapała z czasem 7,41 s.

W eliminacjach mężczyzn na tym dystansie najszybszy był Remigiusz Olszewski. Polak uzyskał czas 6,70 s. W finale zawodnik przybiegł jednak dopiero czwarty. Finałowe starcie wygrał pochodzący z Wielkiej Brytanii Richard Kilty z wynikiem 6,66 s. Kolejne miejsca wywalczyli Mike Rodgers z USA (6,663) oraz nasz rodak, Przemysław Słowikowski z wynikiem 6,69.

Zaskakujący przebieg miała rywalizacja w skoku o tyczce. Już wysokość 5,30 m okazała się kłopotliwa dla niektórych zawodników. Na wspomnianej wysokości odpadł Kanadyjczyk, Shawnacy Barber. Z wysokością 5,45 m nie poradził sobie natomiast Mateusz Jerzy. Wysokość 5,70 m wykluczyła kolejnych trzech tyczkarzy. Pierwsze miejsce wywalczył Amerykanin, Sam Kendricks, skacząc na wysokość 5,80 m. Drugie i trzecie miejsce należały do naszych rodaków. Zdobyli je skacząc na 5,60 m Paweł Wojciechowski oraz Robert Sobera.

Wiele sportowych emocji dostarczył nam finał rywalizacji pań w biegu na 60 m przez płotki. Konkurencję wygrała Klaudia Siciarz, uzyskując jednocześnie najlepszy wynik w sezonie wynoszący 8,04 s. Na drugim miejscu znalazła się Pia Skrzyszowska z czasem minimalnie gorszym 8,05 s. Trzecie miejsce przypadło w udziale pochodzącej z USA Evonne Britton (8,06 s).

Finałowy bieg mężczyzn na dystansie 60 m przez płotki rozstrzygnął na swoją korzyść Valdo Szucs z Węgier, przekraczając linię mety w czasie 7,57 s. Drugi był Damian Czykier z wynikiem 7,58 s. Cypryjczyk Milan Trajković, który najlepiej radził sobie podczas eliminacji, w finale zajął trzecią lokatę (7,67 s).

Do rywalizacji w skoku wzwyż kobiet przystąpiło 7 zawodniczek. Dla kilku z nich najwięcej trudności przyspożyła wysokość 1,85 m. Odpadły na niej Claire Orcel, Paulina Borys i Wiktoria Miąso. Finał rozstrzygnął się natomiast na wysokości 1,93 m. Triumfowała w nim Kamila Lićwinko, która jako jedyna poradziła sobie z tą wysokością. Druga była Ukrainka Julija Czumaczenko, a trzecia Priscilla Frederick z Antiguy.

Na zakończenie organizatorzy zaplanowali zawody w pchnięciu kulą. Wygrał je Konrad Bukowiecki, który w najlepszej próbie rzucił kulę na odległość 21,54 m. Drugie miejsce zajął Michał Haratyk z wynikiem 20,95 m. Jako trzeci sklasyfikowany został Chukwuebuka Enekwechi z Nigerii z rezultatem 20,87 m.