Tegoroczny 31. Bieg Niepodległości w Warszawie okazał się najliczniejszą imprezą biegową, organizowaną w ten weekend w kraju. Według opublikowanych danych, na główny bieg na dystansie 10 km zapisało się w tym roku 20599 uczestników. Do rywalizacji przystąpiło prawie 18 tysięcy biegaczy, z czego do linii mety dotarło 17767 z nich - 12093 mężczyzn oraz 5658 kobiet.

Bieg Niepodległości zorganizowany dzisiaj w stolicy zakończył tegoroczną Warszawską Triadę Biegową - cykl trzech imprez biegowych, do którego zalicza się także Bieg Konstytucji 3. Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego.

Biegacze mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Trasa prowadziła Aleją Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, ulicą Chałubińskiego do Alei Niepodległości, z nawrotem na wysokości ul. Rakowieckiej.

O wygraną najbardziej zaciekle rywalizowali dzisiaj Arkadiusz Gardzielewski i Kamil Jastrzębski. Swoje miejsce na podium starał się także wywalczyć ubiegłoroczny zwycięzca biegu - Kamil Karbowiak.

Ostatecznie najszybciej 10-cio kilometrowy dystans pokonał Arkadiusz Gardzielewski, który zwyciężył z czasem 29:29. Kamil Jastrzębski przybiegł na metę 12 s później, notując wynik 29:41. Trzecie miejsce na podium zajął Kamil Karbowiak (30:08).

Wśród kobiet najlepsza okazała się Joanna Dorociak, która triumfowała z wynikiem 35:57. Druga na mecie zameldowała się Anna Łapińska z czasem 36:36. Brąz wywalczyła Agnieszka Budek (36:39).

31. Bieg Niepodległości stanowił także finał Warszawskiej Triady Biegowej, która rozgrywana była w dwóch formułach "5-5-10 km" oraz " 5-10-10 km", w zależności od wybranego dystansu Biegu Powstania Warszawskiego.

Najszybszy w formule "5-5-10" okazał się Maciej Stachowiak, który zwyciężył z łącznym czasem 1:07:30. Najszybszą kobietą w tej konkurencji była Kinga Reda z łącznym czasem 1:21:08.

Zwycięstwo w formule "5-10-10" odnieśli Daniel Mikielski, którego łączny wynik to 1:21:52 oraz Joanna Wóźwiczak z łącznym czasem 1:45:39.