Już w ten weekend 17-18 lutego w Arenie Toruń odbędą się 68. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski, w których udział wezmą największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki. W toruńskiej hali zobaczymy medalistów halowych mistrzostw Europy w Stambule oraz mistrzostw świata w Budapeszcie na czele z Ewą Swobodą, Pią Skrzyszowską, czy tyczkarzem Piotrem Liskiem.

Wraz z końcem 2024 roku zamknięty zostanie projekt Korony Maratonów Polskich. Biegacze, którzy rozpoczęli cykl w 2023 roku, mają jeszcze bieżący sezon na jego ukończenie. Ci natomiast, którzy planowali dopiero rozpocząć wyzwanie, muszą liczyć się z koniecznością przebiegnięcia wszystkich czterech maratonów z regulaminowej puli do końca grudnia br.

W niedzielny wieczór, 11 lutego br. na drodze w Kaptagat (Kenia) doszło do wypadku samochodowego, w którym zginął aktualny rekordzista świata w maratonie Kelvin Kiptum, a także jego trener, Gervais Hakizimana. Kiptum miał zaledwie 24 lata. Rekord świata na królewskim dystansie ustanowił w zeszłym roku podczas maratonu w Chicago, gdzie uzyskał czas 2:00.35.

Gdy w 2020 roku na listach startowych Półmaratonu w Gdyni znajdowało się prawie 28 tysięcy biegaczy, a impreza posiadała rangę Mistrzostw Świata na tym dystansie, nikt nie spodziewał się, że organizatorzy z powodu pandemii COVID-19 będą zmuszeni odwołać bieg masowy i przeprowadzić wyłącznie bieg dla elity w ścisłym reżimie sanitarnym. W 2024 roku gdyński półmaraton ponownie zagości w kalendarzu polskich biegów masowych!

W niedzielę, 1 października br. rozegrano w Rydze I Mistrzostwa Świata w Biegach Ulicznych. Walka o medale toczyła się na trzech dystansach: 1 mili, 5 km oraz półmaratonu, na których swoich sił mogli próbować także amatorzy w ramach biegów masowych.