Joshua Cheptegei wygrał dziś w Monako bieg na 5 km, a uzyskanym czasem 12:51 wyraźnie poprawił dotychczasowy rekord świata na tym dystansie. Drugie miejsce w zawodach z wynikiem 13:18 zajął Francuz, Jimmy Gressier ustanawiając nowy rekord Europy na pięć kilometrów.

W pierwszym dniu marca br. na ulicach Londynu zorganizowany zostanie półmaraton The Vitality Big Half 2020. Po ogłoszeniu przez organizatorów elity biegu, dowiedzieliśmy się, że w stolicy Wielkiej Brytanii dojdzie do rywalizacji między Brytyjczykiem Mo Farah oraz Etiopczykiem Kenenisą Bekele. Dziś wiemy już, że do biegowego pojedynku nie dojdzie z powodu kontuzji Mo Farah. Pojawiło się jednak inne, równie mocne nazwisko w stawce - to Lawrence Cherono!

W zakończonym wczoraj mityngu lekkoatletycznym w Łodzi, najlepiej w swoich dyscyplinach poradzili sobie Kamila Lićwinko w skoku wzwyż, Klaudia Siciarz w biegu na 60 m przez płotki oraz Konrad Bukowiecki, który w najlepszej próbie pchnął kulę na 21,54 m. Łódzkie widowisko śledziło z trybun 6 500 kibiców.

Utalentowane lekkoatletki dołączają do grona najlepszych zawodników wspieranych w ramach programu PKN Orlen. Medalistki mistrzostw Polski, Europy i świata specjalizujące się w skoku wzwyż, biegach i biegach przez płotki otrzymają m.in. wsparcie w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Podczas wczorajszego mityngu lekkoatletycznego Copernicus Cup w Toruniu emocji nie brakowało. Pochodzący ze Szwecji Armand Duplantis ustanowił rekord świata w skoku o tyczce, wynoszący 6,17, a nasza biegaczka Justyna Święty-Ersetic rezultatem 51,37 ustanowiła nowy, halowy rekord Polski w biegu na 400 m.