Próba bicia rekordu polski na 2000 metrów przez Marcina Lewandowskiego, a do tego kilka pojedynków z udziałem wielkich gwiazd lekkiej atletyki – 2. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy (19 sierpnia na stadionie Zawiszy) zapowiada się pasjonująco!

W związku z tym, że wywalczenie Korony Polskich Półmaratonów w tradycyjnych, masowych biegach ulicznych jest obecnie niemożliwe, a jedyny półmaraton w ramach projektu, który zdążył się odbyć to ten w Wiązownej, organizator KPP proponuje na 2020 rok inny sposób zdobycia trofeum - w formie korespondencyjnej. Co to takiego? Już wyjaśniamy!

Gwiazdy światowej lekkoatletyki potwierdziły swój udział w LOTTO Memoriale Kamili Skolimowskiej, który po raz pierwszy odbędzie się w ramach prestiżowego cyklu World Athletics Continental Tour Gold.

Już w przyszłym miesiącu, 19 sierpnia br. gwiazdy polskiej lekkoatletyki zmierzą się ze sobą podczas 2. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Rywalizację będzie można śledzić na antenie TVP Sport oraz stronie internetowej tvpsport.pl.

Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wybrał Dębno na gospodarza tegorocznych 40. PZLA Mistrzostw Polski Kobiet w Maratonie i 90. PZLA Mistrzostw Polski Mężczyzn w Maratonie. Bieg odbędzie się 15 listopada 2020 roku.