Jeszcze tego lata New Balance wprowadzi na rynek przełomową linię produktów o nazwie FuelCell, która została stworzona, by podnieść wydajność podczas biegania.

Zespół projektowy w New Balance „zwolnił tempo”, aby biegacze mogli stać się jeszcze szybsi. Specjaliści z Bostonu poświęcili setki godzin na szczegółową analizę biomechaniki ruchu najlepszych sportowców.

Rejestrując wszystko z dokładnością do 1/10 sekundy, testowali udoskonalenia we wszystkich elementach buta biegowego takich jak: materiał, kształt, dopasowanie, wydajność itp. Suma wszystkich usprawnień pozwoliła im stworzyć produkty, w których biega się jeszcze szybciej. Pierwszy but z serii – FuelCell Rebel – zadebiutował podczas Global Running Day, który odbył się 5 czerwca. W Polsce pierwsze modele pojawią się w sprzedaży jeszcze tego lata.

FuelCell 5280 – kolce bez kolców. To najszybszy model z serii, zaprojektowany we współpracy z najlepszymi biegaczami z teamu New Balance, specjalizującymi się w rywalizacji na dystansie jednej mili. Buty wyposażone są w płytkę z wielokierunkowych włókien węglowych, której celem jest rozproszenie sił przy kontakcie stopy z twardym podłożem i jednoczesne oddanie energii podczas odbicia. Podeszwa środkowa w pełni wykorzystuje parametry najlepszej na rynku pianki New Balance, zapewniając niesamowitą szybkość reakcji i odpowiednie dopasowanie kształtu. Superlekka i wysoce funkcjonalna cholewka Hypoknit dostarcza wsparcia w każdym momencie.

FuelCell Rebel – wyższy poziom biegania. Buty do biegania stworzone z myślą o sportowcach, którzy są gotowi przejść na kolejny poziom. Rebel to odważny model, który optymalizuje zwrot energii i generuje dodatkową prędkość wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebna. Technologia FuelCell zaimplementowana została w przedniej części, aby zapewnić szybkie odbicie i uczucie lekkości. Podeszwa zewnętrzna, zainspirowana doświadczeniami najszybszych zawodników teamu New Balance, ma zróżnicowany bieżnik odpowiednio dostosowany do stylu biegania: ze śródstopia lub z palców. Cholewka zapewnia lekkie, ale pewne dopasowanie, dzięki oddychającej warstwie podstawowej, a stabilność gwarantuje umieszczona w części środkowej tkanina Trace Fibre.

FuelCell Propel – prędkość dla wszystkich. Model ma zapewniać zwrot energii i wyższą prędkość w trakcie codziennego treningu, również dla tych biegających z pięty. W środkowej części podeszwy znajduje się wysoce responsywna i odporna pianka, gwarantująca natychmiastową reakcję, która jest niezbędna do osiągania kolejnych celów biegowych. Propel został zaprojektowany z wykorzystaniem wygodnej cholewki Trace Fibre ze strefowym wsparciem oraz lekkiej, jednoczęściowej podeszwy NDurance. To szybki i wygodny but, który sprawdzi się niezależnie od trasy, jaką wybierzesz.

FuelCell Echo – szybki i stylowy. Buty do biegania z niższym profilem i bardziej opływową sylwetkę. Przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy chcą być szybsi i przy okazji wyglądać wyjątkowo. Odpowiednie trzymanie pięty gwarantuje zapiętek TPU. Podeszwa środkowa na całej długości opiera się na technologii FuelCell i piance zapewniającej najwyższą wydajność oraz zwrot energii. Z okazji tegorocznej edycji New York City Marathon model Echo będzie dostępny w specjalnej, limitowanej wersji kolorystycznej.

Seria FuelCell do buty przeznaczone do wygrywania i zapewniania szybkości dokładnie wtedy, kiedy sportowiec najbardziej tego potrzebuje. Biegacze, którzy szukają inteligentnych i innowacyjnych produktów, dzięki obuwiu FuelCell będą mogli poprawić swoją wydajność i wskoczyć na nowy poziom. Technologia FuelCell będzie zaimplementowana w modelach butów New Balance przeznaczonych do biegania, koszykówki i tenisa.

Źródło: informacja prasowa | Foto: New Balance