Problem zmęczonych nóg dotyka każdego, a w szczególności osoby aktywne fizycznie. Wystarczy intensywny trening, nie mówiąc już o udziale w zawodach, aby mięśnie nóg przypomniały nam o trudzie włożonym w wykonane właśnie ćwiczenia. Dobrym sposobem na regenerację są z pewnością odpoczynek z nogami w górze, masaże, czy kąpiele w wodzie z solą i olejkami eterycznymi. Są to jednak wyłącznie zabiegi wspomagające. Szczególnie teraz, w okresie letnim warto zdecydować się na chodzenie w klapkach, wśród których znajdziemy także modele zaprojektowane z myślą o regeneracji sportowców.

Niezaprzeczalną zaletą chodzenia w klapkach jest ich otwarta konstrukcja. Dzięki temu nasze stopy mogą "oddychać". Oprócz klasycznych modeli, których wielu z nas używa zarówno w domu, jak i podczas wakacyjnych wyjazdów, znajdziemy również takie, w których producenci obuwia sportowego zastosowali rozwiązania mające zapewnić dodatkowy komfort dla naszych stóp.

Klapki męskie Adidas
Model: ADILETTE

W modelu zastosowano ekologiczną podeszwę środkową z pianki EVA, zawierającą 25% komponentu roślinnego pozyskanego z trzciny cukrowej. Ten rodzaj pianki charakteryzuje się dużą miękkością i lekkością. Jest odporny na ścieranie. Pianka EVA zapewnia wysoki poziom amortyzacji zapobiegający przeciążeniom.

Klapki damskie Adidas
Model: Adicane Slides

Podeszwa środkowa w tych damskich klapkach również wykonana jest z pianki EVA, zawierającej 17% komponentu roślinnego. Model charakteryzuje się formowaną wkładką wewnętrzną i cholewką wykonaną z materiałów syntetycznych. Co najmniej 50% materiałów wykorzystanych do produkcji obuwia Adicane Slides  jest pochodzenia naturalnego, pozyskanego z odnawialnych źródeł.

Klapki męskie Nike
Model: x MMW 005

Zaletą tego modelu jest podwójna pianka w podeszwie i płytka stabilizująca z plastiku, zapewniające niezwykłą wygodę. Przewiewna cholewka z pianki z perforacjami odprowadza ciepło i daje uczucie ochłody. Otwory odprowadzające wilgoć pod stopą zapewniają suchość i wygodę. Duże nacięcia w cholewce i konstrukcji odpowiadają za lekkość.

Klapki regeneracyjne dla biegaczy
Model: Oofos OOahh Sport

Klapki regeneracyjne Oofos Ooahh Sport wykonane zostały z pianki Oofoam, która pochłania wstrząsy o 37% lepiej niż tradycyjne pianki stosowane w obuwiu sportowym. Jej miękkość i elastyczność wpływa na mniejsze obciążanie mięśni oraz stawów po wysiłku, co w rezultacie przyspiesza regenerację. Klapki regeneracyjne Oofos zaprojektowano z uwzględnieniem biomechaniki stopy, odwzorowując jej naturalne przetaczanie podczas ruchu. Klapki świetnie sprawdzą się jako obuwie regeneracyjne po ciężkim treningu i zawodach.

Model: Hoka Ora Recovery Slide 3

Klapki regeneracyjne Hoka Ora Recovery Slide 3 posiadają zewnętrzną warstwę z formowanej wtryskowo miękkiej pianki EVA, która gwarantuje komfortową amortyzację. Pod nią  znajduje się druga warstwa dająca dodatkowe zabezpieczenie od podłoża. Szeroka podeszwa została ukształtowana z wykorzystaniem firmowej technologii Meta Rocker Geometry, ułatwiającej przetaczanie stopy. Klapki posiadają strategicznie rozmieszczone strefy zgięcia, podnoszące wygodę noszenia.

Naszym zdaniem, zakup klapek regeneracyjnych przeznaczonych dla sportowców jest bardzo trafnym rozwiązaniem. Stosowanie takiego rodzaj obuwia w połączeniu z dodatkowymi zabiegami w postaci masażu, rozciągania mięśni, czy kąpieli regeneracyjnych z pewnością przyniesie ukojenie dla nóg przemęczonych intensywnym wysiłkiem.

Artykuł sponsorowany