Nowości z tegorocznych Targów IFA ciąg dalszy! Kolejny raz firma Fossil, w ślad za pokazanym wcześniej zegarkiem opatrzonym logo Pumy, prezentuje swoje smartwatche. Tym razem są to urządzenia powstałe w ramach dwóch bardzo znanych marek - Emporio Armani oraz Diesel.

Modele, o których mowa to Armani Connected 3 i Diesel Axial. Oba smartwatche posiadają niemalże identyczną specyfikację techniczną. Oparte są na platformie Snapdragon Wear 3100 i posiadają wbudowany mikrofon i głośnik, które umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych i zapewniają komunikację z Asystentem Google. Dzięki modułowi NFC użytkownicy będą mogli realizować płatności zbliżeniowe Google Pay.

Armani Connected 3 i Diesel Axial są odporne na zanurzenie w wodzie do głębokości 3 ATM. Wyposażono je w pulsometr, GPS, 1 GB RAM oraz 8 GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika. Zegarki mają 1,28-calowy wyświetlacz typu AMOLED, osadzony w 44 mm obudowie. Grubość koperty smartwatcha wynosi 12 mm. 

Producent wycenił model Diesel On Axial na 350 $ (ponad 1360 pln). Jego sprzedaż ma się rozpocząć w przyszłym miesiącu. Cena i dostępność smartwatcha Armani Connected 3 na obecną chwilę nie jest jeszcze znana.

Foto | Źródło: Fossil