Na tegorocznych, berlińskich Targach IFA, firma ASUS przedstawiła swoje najnowsze rozwiązania technologiczne, wśród których znalazł się inteligentny zegarek VivoWatch SP. Urządzenie łączy w sobie klasyczny wygląd z zaawansowanymi funkcjami dedykowanymi osobom aktywnym.

Smartwatch VivoWatch SP został wyposażony w czujniki EKG i PPG z technologią ASUS HealthAI. Zastosowane rozwiązanie pozwala w czasie rzeczywistym monitorować dane dotyczące zdrowia użytkownika, w tym tętno, puls z wartością nasycenia krwi tlenem, wskaźnik aktywności autonomicznego układu nerwowego (wiek ANS), a także ciśnienie krwi oraz poziom stresu.

Najnowszy zegarek ASUS'a może pełnić rolę osobistego trenera towarzyszącego użytkownikowi podczas wykonywania aktywności sportowych. Wbudowany czujnik GPS pozwala na monitorowanie treningów, a następnie przeglądanie ich rezultatów w dedykowanej aplikacji ASUS HealthConnect. W podsumowaniu treningu otrzymujemy kompletny zestaw danych z mapami aktywności i statystykami dot. szybkości i dystansu.

Posiadacze VivoWatch SP będą mogli skorzystać ze wsparcia tzw. trenera tempa. Funkcja umożliwia zdefiniowanie tempa w aplikacji HealthConnect, a następnie jego monitorowanie przez zegarek VivoWatch SP, który uruchamiać będzie alerty wibracyjne w sytuacji, gdy wyznaczone tempo zostanie przekroczone lub nie zostanie osiągnięte. Aplikacja HealthConnect oferuje również zalecenia dotyczące optymalnego tempa dla różnych typów ćwiczeń.

Dla osób uprawiających wspinaczkę i piesze wędrówki po górach, przydatny może okazać się zintegrowany z zegarkiem wysokościomierz i miernik O2. Dzięki nim otrzymamy nie tylko informację o wysokości, na której się znajdujemy, lecz także o wartości nasycenia krwi tlenem.

ASUS VivoWatch SP posiada klasę wodoszczelności 5 ATM (do głębokości 50 metrów). Zgodnie z deklaracją producenta, urządzenie może pracować na jednym ładowaniu nawet 14 dni. Zegarek posiada okrągłą, lekko wypukłą kopertę, zamocowaną na pasku o długości 22 mm z systemem szybkiego odpinania.

Foto | Źródło: ASUS