Właśnie debiutuje nowy smartzegarek firmy Casio, oznaczony numerem WSD-F21HR. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Wear OS by Google, a jego producent w końcu zdecydował się zastosować w nim pulsometr - funkcjonalność, która jest niemalże standardem wśród inteligentnych zegarków konkurencyjnych firm.

Casio WSD-F21HR to ulepszona wersja modelu Casio WSD-F20, który zaprezentowany został w  2017 roku. Smartwatch posiada dwuwarstwowy, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 1,32 cala. Warstwa pierwsza to kolorowy ekran TFT LCD o rozdzielczości 320×300. Druga to monochromatyczny ekran LCD, który pozwala oszczędzać energię urządzenia. Koperta zegarka ma wymiary 61,7×57,7×16,8 mm. Jego waga wraz z paskiem to ~81 gramów.

Według informacji podawanych przez producenta, czas pracy na pojedynczym ładowaniu wynosi 1,5 dnia (z aktywną opcją automatycznego wygaszania kolorowego wyświetlacza). W przypadku korzystania wyłącznie z wyświetlania godziny oraz z włączonymi podstawowymi sensorami, zegarek może działać nawet przez okres miesiąca. Jeśli w smartwatchu aktywujemy GPS i ciągły pomiar pulsu, wówczas należy spodziewać się rozładowania akumulatora urządzenia po max. 20 godzinach użytkowania. Czas potrzebny do pełnego naładowania baterii wynosi około 2,5 godziny.

W zegarku Casio WSD-F21HR zastosowano także Bluetooth 4.2 Low Energy, Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz mikrofon. Smartwatch spełnia militarną normę odporności MIL-STD-810G i posiada klasę wodoszczelności 5 ATM. Na obudowie zegarka znajdują się trzy przyciski: do włączania/wyłączania urządzenia, włączania map (również w trybie offline)  i włączania aplikacji.

Najnowszy model Casio współpracuje ze smartfonami działającymi pod kontrolą systemu Android (4.4 KitKat lub nowszy, z wyjątkiem systemu Android Go) oraz iOS (iOS 10 lub nowszy).

Cena Casio WSD-F21HR ustalona została na 499 $ (około 1950 pln). Jego sprzedaż rozpocznie się we wrześniu br. Urządzenie dostępne będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i czerwonej.

Foto | Źródło: wsd.casio.com