Amerykański producent zaprezentował właśnie nową wersję zegarka Instinct - model Instinct Tactical. Utrzymany w kolorystyce czarnej lub jasnobrązowej smartwatch, w nowej odsłonie wyposażony został w dodatkowe funkcje taktyczne.

Obudowa Garmin'a Instinct Tactical wykonana jest z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym, które zwiększa jego wytrzymałość. Potwierdza to wojskowa norma odporności MIL-STD-810G, którą legitymuje się urządzenie. Producent zapewnia, że wzmocniony chemicznie, odporny na zarysowania ekran zegarka ma kontrast umożliwiający odczyt danych także w pełnym słońcu. Użytkownik może także włączyć tryb nocny, do używania wraz z noktowizorem.

Nowe funkcje taktyczne zegarka zaczerpnięte zostały z serii Garmin tactix. Są nimi: tryb ukryty (pozycja GPS nie jest wówczas zapisywana na urządzeniu, wyłączona zostaje również łączność bezprzewodowa i komunikacja), funkcje Jumpmaster i odwzorowania pozycji, dwa formaty danych współrzędnych GPS (obsługa wojskowej siatki MGRS, siatki stopni/minut/sekund i innych), a także fabrycznie załadowane aktywności taktyczne. W trudnym terenie przydatna może okazać się też opcja TracBack, która pozwala powrócić tą samą trasą do punktu początkowego.

Nowy smartwatch Garmina oferuje też wbudowany 3-osiowy kompas i wysokościomierz barometryczny. Zegarek obsługuje wiele globalnych systemów nawigacji satelitarnej (GPS, GLONASS i Galileo), które umożliwiają śledzenie pozycji w sytuacjach zbyt wymagających dla sygnału pochodzącego wyłącznie z GPS.

W Garminie Instinct Tactical nie zabrakło również pulsometru i wgranych fabrycznie profili aktywności fizycznej. Niezależnie, czy jest to trening sportowy, piesza wyprawa, czy codzienne zajęcia, Instinct Tactical monitoruje tętno, przebyty dystans, pokonane kroki czy spalone kalorie. Wędrówki, bieganie, jazda na rowerze, pływanie, narciarstwo to tylko niektóre z wielu dyscyplin, które są dostępne w tym zegarku.

Według deklaracji producenta, bateria urządzenia powinna wystarczyć na 14 dni pracy w trybie zegarka, do 16 godzin w trybie GPS i do 40 godzin przy włączonym oszczędzaniu baterii UltraTrac. Zegarek umożliwia otrzymywanie powiadomień ze sparowanego smartfona i udostępnianie danych do internetowego serwisu sportowego Garmin Connect.

Garmin Instinct Tactical dostępny jest w oficjalnym sklepie internetowym Garmin. Jego cena wynosi obecnie 349,99 euro (ok. 1500 pln).

Foto | Źródło: Garmin