W ostatnich dniach Firma Polar zaprezentowała swój nowy, sportowy zegarek Polar Ignite. Urządzenie wizualnie nawiązuje do serii Vantage producenta, lecz jego cena jest znacznie niższa.

Ignite określany jest jako wodoodporny zegarek fitness z GPS, pomiarem tętna oraz funkcjami treningowymi. Sprawdzi się jako towarzysz naszych treningów biegowych, jazdy na rowerze i innych aktywności na świeżym powietrzu. Urządzenie może też wyświetlać powiadomienia z naszego telefonu. Dzięki nim otrzymamy informacje o przychodzących połączeniach, e-mailach oraz wydarzeniach z kalendarza.

Co więcej, sprzęt ma rozpoznawać, czy jesteśmy wystarczająco zregenerowani, aby sprostać programowi ćwiczeń, który został nam zaproponowany.

Funkcja Nightly Recharge określa w jakim stopniu zregenerowaliśmy się podczas snu po codziennych obowiązkach i treningach, pomagając w dokonaniu optymalnych wyborów kolejnego dnia. Dzięki Nightly Recharge możemy dokonywać wyborów, które w optymalny sposób przyczynią się do zachowania dobrego samopoczucia i osiągania celów treningowych.

Kolejną, oferowaną przez Polar Ignite funkcją są wskazówki treningowe FitSpark. Są one dostosowane do stanu naszej regeneracji, aktualnej kondycji oraz wcześniejszych aktywności. Jest to funkcja, która pomoże nam zaplanować kolejny trening.

Zegarek jest wyposażony także w funkcję monitorowania snu Polar Sleep Plus Stages, która umożliwia pełną analizę nocnego odpoczynku. Funkcja ta automatycznie monitoruje ilość i jakość snu oraz pokazuje, ile trwała każda jego faza.

Wbudowany w zegarek GPS rejestruje prędkość, dystans i pokonaną trasę. Urządzenie oferuje zestaw standardowych funkcji, takich jak całodobowy pomiar aktywności, licznik kroków i spalonych kalorii.

Ciekawą, nową funkcją zastosowaną w Polar Ignite są ćwiczenia oddechowe Serene, które pomagają zrelaksować ciało i umysł oraz poradzić sobie ze stresem. Serene pomaga w powolnym, regularnym oddychaniu w tempie sześciu oddechów na minutę, co jest optymalną częstotliwością oddychania dla uzyskania rezultatów zmniejszających stres.

Dzięki animacji widocznej na ekranie zegarka oraz wibracjom, Serene przeprowadza nas przez ćwiczenia oddechowe, które pomagają w utrzymaniu regularnego, wolnego rytmu oddechu.

Funkcja mierzy reakcję organizmu na ćwiczenia i zapewnia natychmiastowe informacje zwrotne odnośnie ich efektów.

Polar Ignite - specyfikacja techniczna: 

  • wyświetlacz: kolorowy, dotykowy ekran (IPS TFT) o rozdzielczości 240x204 px, z czujnikiem oświetlenia (ALS) oraz szkłem Dragontrail;
  • funkcje: pomiar tętna, licznik kalorii, monitor dystansu, prędkości, trasy i przewyższeń, monitor snu, asystent treningu, ćwiczenia oddechowe, monitor treningu pływackiego, monitor treningu biegowego, powiadomienia ze smartfona;
  • łączność: GPS/GLONASS, Bluetooth LE;
  • akumulator: litowo-polimerowy, 165 mAh (17 godz. - trening, 5 dni - pulsometr);
  • materiały: polimer wzmacniany włóknem szklanym, przycisk ze stali nierdzewnej;
  • wodoszczelność: do 30 m (ISO22810 – nadaje się do pływania);
  • waga: 35 g (z paskiem)

Polar Ignite jest obecnie dostępny w przedsprzedaży na oficjalnej stronie producenta. Jego cena wynosi 859 pln. Realizacja zamówień rozpocznie się w drugim tygodniu lipca br. Zegarek sprzedawany jest w dwóch rozmiarach: S lub M/L oraz w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej oraz żółtej.

Foto: polar.com