Firma Creative Labs zaprezentowała właśnie nowe, w pełni bezprzewodowe słuchawki sportowe Creative Outlier Air Sports. To odważny krok ze strony producenta, ponieważ na rynku jest już spora konkurencja w postaci takich urządzeń jak Apple Airpods 2, Samsung Galaxy Buds, Huawei Honor Flypods czy Xiaomi AirDots Pro.

Według deklaracji producenta, Creative Outlier Air Sports są w stanie pracować na jednym ładowaniu do 10 godzin. Dodając do tego możliwość ładowania słuchawek po umieszczeniu ich w dostarczonym w komplecie etui, które posiada wbudowany akumulator, otrzymujemy w sumie 30 godzin użytkowania bez potrzeby użycia kabla zasilającego.

Etui słuchawek wykonane jest z aluminium i waży jedynie 54 g. Pełni ono również rolę ładowarki, w której doładujemy słuchawki energią pochodzącą z wewnętrznego akumulatora, lub podłączając etui do zasilania przy użyciu kabla USB-C.

Creative Outlier Air Sports spełniają normy odporności na wilgoć IPX5. Zapewniają obsługę technologii Bluetooth 5.0 oraz wsparcie dla kodeków AAC, aptX oraz SBC. Membrany słuchawek wykonane zostały z grafenu, który ma zapewnić im dłuższą żywotność, znikomy pobór energii oraz dostarczyć dźwięk bardzo dobrej jakości.

Słuchawki Outlier Air Sports odtwarzają dźwięk połączenia głosowego w obu wkładkach dousznych, a także oferują bezpośredni dostęp do funkcji asystentów głosowych Apple (Siri) lub Google Assistant. Obie wkładki douszne mają także wbudowane mikrofony do obsługi połączeń i funkcji inteligentnych asystentów.

Aby mieć kontakt z otoczeniem zewnętrznym, możliwe jest używanie w danym czasie tylko jednej słuchawki, a pozostawienie drugiej w etui. Gdy jedna z wkładek dousznych umieszczona zostanie w futerale, druga automatycznie przejmie funkcje sterujące urządzenia głównego: odtwarzanie, wstrzymywanie odtwarzania, obsługę połączeń i inteligentnego asystenta głosowego.

Producent zapewnia, że przeprowadził szereg intensywnych testów w celu opracowania idealnego kształtu słuchawek, gwarantującego dobre dopasowanie do ucha oraz pozostanie na miejscu, niezależnie od rodzaju wykonywanych ćwiczeń.

Słuchawki Creative Outlier Air Sports dostępne są na stronie producenta w cenie 349 pln z opcją bezpłatnej dostawy i prawem zwrotu zamówienia w terminie do 30 dni od daty zakupu. Realizacja zamówień planowana jest od 14 czerwca br.

Foto: creative.com