Wczoraj Garmin pochwalił się aż pięcioma nowymi zegarkami z serii Forerunner. Są nimi modele 45, 45S, 245, 245 Music oraz z niecierpliwością wyczekiwany przez wielu 945.

Nowe zegarki z serii Forerunner wykonane zostały z lekkich materiałów, posiadają jasny, czytelny wyświetlacz oraz oferują specjalne funkcje bezpieczeństwa i monitorowania pozycji. Nowe modele, podobnie jak ich poprzednicy, umożliwiają również korzystanie z darmowych planów treningowych Garmin Coach, które dostosowują się do możliwości użytkownika w oparciu o jego osiągi i wyznaczone cele.

Garmin Forerunner 945

Premiera modelu 945 była z niecierpliwością wyczekiwana przez wielu fanów marki Garmin. Urządzenie jest następcą popularnego wśród biegaczy modelu 935. W stosunku do poprzednika, nowy model posiada przede wszystkim funkcję odtwarzania muzyki z wybranych serwisów streamingowych, m.in. Spotify i Deezer (wymagana subskrypcja premium), wbudowaną pamięć na ok. 1000 utworów, obsługę płatności zbliżeniowych Garmin Pay, a także obsługę map. 

W Garminie Forerunner 945 wprowadzono także nowy, optyczny czujnik tętna, nowe oprogramowanie do analizy wydajności treningu oraz pomiar poziomu saturacji krwi. Poprawie uległa też wydajność baterii - według deklaracji producenta, Forerunner 945 będzie działał na pojedynczym ładowaniu do dwóch tygodni w trybie smartwatcha, do 36 godzin z włączonym GPS-em lub do 10 godzin z uruchomionym modułem GPS i odtwarzaniem muzyki.

Prognozowana cena zegarka wynosi 599 euro (ok. 2600 pln). Garmin Forerunner 945 dostępny będzie również w specjalnej edycji triathlonowej z przydatnymi dodatkami (czujnikami HRM-Tri i HRM-Swim) za 749,99 euro (ok. 3200 pln).

Garmin Forerunner 45 i 45S

Modele 45 i 45S to dość podstawowe zegarki sportowe, które dysponują nadgarstkowym pomiarem tętna przez całą dobę, jak i w trakcie aktywności. Posiadają również kilkanaście profili sportowych, m. in. treningi biegowe, kolarskie, spinning oraz ćwiczenia kardio i jogi. Zegarki nieustannie monitorują też poziom stresu i energię Body Battery. Obsługiwane są w nich również nowe plany treningowe Garmin Connect.

Model 45 od 45S różni się rozmiarem koperty: 45 ma średnicę 42 mm, z kolei 45S nieco mniejszą, 39 mm. Według zapewnień producenta, Garmin Forerunner 45 powinien wytrzymać na jednym ładowaniu do 7 dni w trybie smartwatcha lub do 13 godzin w trybie rejestracji aktywności z GPS.

Modele Forerunner 45 i 45S są najtańszą z zaprezentowanych wczoraj nowości Garmina - ich wartość wyceniono na ok. 850 pln.

Garmin Forerunner 245 i 245 Music

Model Forerunner 245 dedykowany jest dla bardziej zaawansowanych biegaczy. Poza standardowymi w urządzeniach Garmin funkcjami: czujnikiem GPS oraz nadgarstkowym pomiarem tętna, zegarek oferuje także ocenę stanu treningu i analizę dynamiki biegu na podstawie monitorowania czasu kontaktu z podłożem czy długości kroku (do niej potrzebny jest odpowiedni czujnik na klatkę piersiową lub Running Dynamics Pod).

Wersja Forerunner 245 Music posiada dodatkowo opcję odtwarzania muzyki na podobnych zasadach co w przypadku opisywanego wyżej modelu 945. Różnica między tą funkcją w obu modelach polega na maksymalnej ilości utworów, które można pomieścić w urządzeniu. Model 945 pomieści ok. 1000 utworów, natomiast 245 do 500 utworów.

Według deklaracji producenta, Garmin Forerunner 245 i Forerunner 245 Music będą na pojedynczym ładowaniu pracować do 7 dni w trybie smart zegarka, do 24 godzin z włączonym GPS lub do 6 godzin z uruchomionym modułem GPS i odtwarzaniem muzyki. 

Podstawowa wersja 245 powinna kosztować ok. 1300 pln, natomiast model 245 Music – ok. 1500 pln.

Wszystkie zaprezentowane wczoraj zegarki otrzymały nowe funkcje bezpieczeństwa, dzięki którym będziemy mogli jednym przyciskiem wysłać wiadomość alarmową do zdefiniowanych wcześniej kontaktów. Według opisu ze strony producenta, funkcja ta może także zadziałać automatycznie.

Zegarki Garmin Forerunner 945, 245, 245 Music, 45 oraz 45S mają trafić do sprzedaży w drugim kwartale tego roku.

Foto: garmin.com