Firma Garmin obchodzi w tym roku 30-lecie swojej działalności. Z tej okazji przygotowała kolekcję Marq - serię zegarków klasy premium, w skład której wchodzą modele Aviator, Driver, Captain, Expedition oraz Athlete.

Producent nawiązuje w ten sposób do swojej kilkudziesięcioletniej działalności, związanej z rozwiązaniami dla branży lotniczej, motoryzacyjnej, żeglugowej, outdoorowej i sportowej. Zamierzeniem firmy Garmin było połączenie jakości i precyzji wykonania kojarzonej z zegarkami klasycznymi z zaawansowanymi i inteligentnymi funkcjami charakterystycznymi dla multisportowych zegarków Garmin.

Wszystkie modele z serii Marq posiadają wykonaną z tytanu kopertę oraz szafirowe szkło chroniące wyświetlacz. Obsługują płatności zbliżeniowe Garmin Pay oraz są w stanie odtwarzać muzykę na podłączonych słuchawkach bluetooth (z pamięci wewnętrznej urządzenia i zewnętrznych usług, takich jak Spotify oraz Deezer). Standardowo posiadają również GPS,  optyczny czujnik tętna, a także mapy topograficzne. Każdy z zegarków ma kopertę o średnicy 46 mm oraz akumulator, który ma pozwolić na 12 dni pracy w trybie zegarka, 28 godzin w trybie GPS i 48 godzin w trybie UltraTrac.

Poszczególne modele oferują jednak kilka dodatków, uzależnionych od tego, z której z dotychczasowej linii produktów się wywodzą. 

Aviator wyróżnia się bransoletą z możliwością mikroregulacji, szczegółowymi mapami lotniczymi, radarem Nexrad i możliwością integracji z urządzeniami samolotowymi. 

Captain posiada odporny na słoną wodę pasek oraz ekran, na którym pojawiają się: wirtualna linia startowa, czas do startu, prędkość wiatru, temperatura czy tabela pływów. 

Expedition został wyposażony w 360-stopniowy bezel z kompasem i samokalibrujący się wysokościomierz. Zegarek wyświetla wskazania barometru i mapy TOPO, pozwala łączyć się z komunikatorem inReach Mini oraz zapisywać ślad tras przez kilka tygodni.

Driver oferuje informacje o 250 słynnych torach, automatyczny pomiar czasu okrążenia wraz z zapisem międzyczasów, wyliczanie średniej prędkości i wskazywanie jej na tachymetrycznej skali na pierścieniu.

Model o najbardziej sportowym charakterze to oczywiście Garmin Marq Athlete.

 

Zegarek prowadzi statystyki efektywności, pokazujące w jakiej obecnie formie jesteśmy. Symulator wyścigu wskazuje, jak szybko pokonamy kolejną trasę. Znajdziemy w nim funkcję wyznaczania tras według popularności, dzięki zintegrowanym mapom i funkcji Trendline. Urządzenie podczas treningu stale monitoruje nasze tętno oraz dynamikę biegu. Mamy w nim możliwość odbioru wiadomości e-mail, sms i alertów ze smartfona. Athlete posiada także pulsoksymetr, dzięki któremu możemy dowiedzieć się, jak poziom tlenu w naszej krwi dostosowuje się do rzadszego powietrza na wyższych wysokościach.

Ceny zegarków z serii Marq zawierają się w przedziale 1500 - 2500 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje ok. 6,5 tys. pln za najtańszy zegarek oraz prawie 11 tys. pln za model najdroższy!

  • Marq Athlete 1500 euro;
  • Marq Expedition 1750 euro;
  • Marq Capitain 1850 euro;
  • Marq Aviator 1950 euro;
  • Marq Driver 2500 euro.

Według zapowiedzi producenta, urządzenia mają trafić do sprzedaży jeszcze w I kwartale 2019 roku w wybranych salonach partnerskich oraz na stronie Garmin.

Foto | Źródło: garmin.com