W listopadzie ubiegłego roku pisaliśmy o całkiem udanym smartzegarku Fossil Sport, wyposażonym w mocne podzespoły i przydatny zestaw funkcji. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że firma Fossil podjęła decyzję o sprzedaży swojej technologii związanej ze smartwatchami. Kto zdecydował się na taki zakup? To Google!

Fossil opublikował wczoraj informację dla mediów, w której ogłosił, że za kwotę 40 milionów dolarów planuje sprzedać Google swoją "własność intelektualną", związaną ze smartwatchami. W ramach umowy sprzedaży do giganta z Mountain View przejdzie również część załogi, zajmująca się badaniami i rozwojem, jednak Fossil podkreśla, że w jego firmie nadal pozostanie ponad 200 osób z działu "R&D".

Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca stycznia 2019 roku. Fossil ma obecnie w swojej ofercie 14 marek inteligentnych zegarków, zarówno własnych, jak i licencjonowanych. Zakup dokonywany obecnie przez Google może oznaczać, że firma planuje stworzyć własną linię inteligentnych zegarków, które stanowiłyby uzupełnienie dla Pixeli - smartfonów produkowanych przez Google.