Xblitz Touch nie jest typowym smartwatchem, bardziej zegarkiem sportowym. Oferuje pewne funkcje "smart", których próżno szukać w wielu opaskach fitness, natomiast nie pracuje na systemie Wear OS, tak jak wiele smartzegarków.

Urządzenie wyposażone jest w kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 1,3 cala i rozdzielczości 240×240 pikseli. Do obsługi służy przycisk funkcyjny, który umieszczony został  pod ekranem. Zegarek oferuje popularne funkcje fitness, takie jak: liczenie wykonanych kroków, pokonanego dystansu oraz spalonych kalorii, nie zabrakło również monitorowania snu. Xblitz Touch mierzy tętno dzięki wbudowanemu pulsometrowi, może pełnić też rolę budzika wibracyjnego.

Do komunikacji ze smartfonem urządzenie wykorzystuje moduł Bluetooth 4.2. Współpracuje z telefonami działającymi pod kontrolą Androida 4.4 KitKat i iOS 8.0 oraz nowszych wydań obu systemów. Konieczne jest również zainstalowanie dedykowanej aplikacji producenta Wearhealth. Po sparowaniu ze smartfonem, Xblitz Touch może przekazywać powiadomienia z telefonu.

Według specyfikacji producenta, bateria o pojemności 180 mAh zastosowana w zegarku na pojedynczym ładowaniu powinna wystarczyć na 5-7 dni pracy lub 15 dni w trybie czuwania, gdy nie korzysta się z funkcji smart. Xblitz Touch ładowany jest za pomocą złącza magnetycznego. Ma wymiary 42x36x10 mm. Obudowa urządzenia jest pyło i wodoszczelna, spełnia także normy IP68. Sugerowana cena detaliczna, podawana przez producenta to 199 zł.

Foto: xblitz.pl