Amerykański producent właśnie zaprezentował swój najnowszy produkt - smartwatch Fossil Sport. To, co niewątpliwie go wyróżnia, to zastosowany nowy procesor Snapdragon Wear 3100. Nie zabrakło również GPS, NFC, pulsometru, wodoodporności oraz ładowania bezprzewodowego.

Fossil Sport ma obudowę wykonaną z aluminium i nylonu. Zegarek występuje w dwóch rozmiarach: z tarczą o przekątnej 41 mm oraz 43 mm. Urządzenie działa na systemie WearOS i posiada preinstalowaną aplikację Spotify.

Zastosowanie w smartwatchu nowego procesora, baterii o pojemności 350mAh oraz przeprojektowanego, lżejszego systemu WearOS powinno pozytywnie wpłynąć na jego energooszczędność. Standardowe użytkowanie zegarka powinno przełożyć się na ok. 24 godz. działania. W trybie oszczędzania baterii, czas ten powinien wydłużyć się o dodatkowe dwie doby. Urządzenie wspiera również szybkie ładowanie, dzięki czemu możliwe jest jego prawie pełne naładowanie w przeciągu 1 godziny.

 

Smartwatch kosztuje 255 dolarów i na obecną chwilę (począwszy od 12 listopada br.) skierowany jest wyłącznie na rynek amerykański. Sprzedawany będzie w minimum 6 wersjach kolorystycznych: czarnej, zielonej, szarej, różowej, niebieskiej i czerwonej.

Foto | Źródło: fossil.com, 9to5google.com