Wielu z nas podczas aktywności rejestruje jej przebieg, czy to za pomocą aplikacji na swoim smartfonie, czy za pomocą zegarka sportowego. Dzięki temu mamy później zaprezentowane w przejrzystej formie statystyki pokonanego dystansu, czasu trwania biegu, minimalnej, maksymalnej i średniej prędkości, ilości spalonych kalorii, wykonanych kroków itp. oraz mapę przebytej trasy, którą zarejestrował czujnik GPS w naszym urządzeniu. Przydaje się to nam do przeanalizowania swojej aktywności, porównania z inną, wcześniej zarejestrowaną i zaobserwowania wykonanych postępów, a często również jako ciekawostka do pokazania rodzinie czy znajomym.

I właśnie taką dodatkową atrakcją i ciekawostką, którą będziemy mogli pokazać innym są materiały wideo 3D, oferowane przez Relive.cc
Zerknijcie na przykładową animację poniżej. Efektowna, prawda?

 

Aby utworzyć swój własny film, zaczynamy od darmowej rejestracji konta w Relive. Możemy tego dokonać na stronie relive.cc lub w dedykowanej aplikacji na Androida lub iOS. Rejestrujemy się przy pomocy swojego konta na Facebooku, konta Google lub innego adresu email.

Po udanej rejestracji i zalogowaniu, najważniejszą rzeczą, którą musimy ustawić jest wskazanie, z jakiego źródła zostaną pobrane dane do utworzenia filmu. Do wyboru mamy następujące aplikacje monitorujące: Strava, Garmin Connect, Apple Health (iOS 11/watchOS4 lub nowszy), MapMyRun, MapMyWalk, MapMyRide, MapMyHike i Polar Flow. Swoją trasę, na potrzeby filmu 3D, możemy rejestrować również bezpośrednio we wspomnianej wyżej aplikacji Relive.

 

Nie ma sensu wskazywać więcej niż jednej aplikacji, ponieważ usługa jest skonfigurowana w ten sposób, aby nigdy nie otrzymywać dwóch filmów z jednej aktywności. Zawsze otrzymamy tylko jeden film z aplikacji Relive lub innej aplikacji monitorującej. Ważne jest również, aby aktywność w aplikacji była udostępniona publicznie, dłuższa niż 1 km i trwająca nie dłużej niż 12 godzin - inaczej Relive nie będzie w stanie utworzyć z niej filmu.

Gdy dokonaliśmy już wyboru, to po zakończeniu rejestrowania aktywności możemy stworzyć film, dodać do niego zdjęcia i tytuł. Wystarczy, że przejdziemy w aplikacji do "najnowszych aktywności" i dotkniemy przycisku ołówka. Możemy wtedy wybrać zdjęcia z telefonu i dodać je do swojego filmu. Zdjęcia w filmie zostaną umieszczone na podstawie czasu, w którym zostały utworzone. Zdjęcia zrobione blisko siebie będą zgrupowane razem.

Twórcy aplikacji dali nam też możliwość tworzenia filmów grupowych, jeśli np. wykonywaliśmy jakąś aktywność razem z naszymi znajomymi. Wystarczy, że klikniemy ikonę grupy podczas edycji swojego filmu. Relive pokaże nazwy i zdjęcia ludzi, którzy wykonywali tę samą aktywność.

Na końcu, jak tylko naciśniemy przycisk "Utwórz film", zostanie on przygotowany. Jeśli nie używamy aplikacji Relive lub włączyliśmy opcję "automatyczne tworzenie filmów" w ustawieniach, nasz film zostanie utworzony automatycznie.

Cała przedstawiona wyżej funkcjonalność Relive dostępna jest za darmo. Twórcy aplikacji przygotowali natomiast kilka dodatkowych funkcji, takich m. in. jak filmy w jakości HD, kontrola prędkości filmu, import starszych aktywności, dostępnych w ramach tzw. Relive Club, do którego dostęp możliwy jest po opłaceniu subskrypcji.

Foto: relive.cc