Właśnie dzisiaj miał swoją premierę najnowszy smartwatch Huawei Watch GT. Opisywane urządzenie zostało wyposażone w kolorowy ekran AMOLED HD o przekątnej 1,39 cala i rozdzielczości 454 x 454 pikseli. Jego obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej, i dodatkowo pokryta jest ceramiczną warstwą węglową DLC, która ma zapewnić odporność na ścieranie i chronić przed zarysowaniami. Zegarek współpracuje z systemami GPS, GLONASS i GALILEO.  

Huawei Watch GT oprócz funkcji typowych dla współczesnych smart zegarków, pomyślany został również jako urządzenie, które będzie pełnić rolę trenera personalnego i wspomagać użytkownika w uprawianiu sportu. Smartwatch poprzez pomiar aktywności użytkownika, sugeruje jak zwiększyć efektywność treningów. Sensory rejestrują szereg danych kluczowych podczas aktywności, takich jak prędkość i długość pokonanego dystansu, trasę, puls, liczbę kroków, rodzaj chodu czy spalone kalorie.

Smartwatche dotychczas dostępne na rynku przyzwyczaiły nas do tego, że trzeba je ładować praktycznie codziennie. Producenci starają się wydłużyć ten czas, optymalizując oprogramowanie zegarków i starając się zmniejszyć zasobożerność  zastosowanych  podzespołów. Huawei Watch GT według zapewnień producenta, w zależności od intensywności użytkowania, może wytrzymać na jednym ładowaniu nawet 30 dni.

Przy regularnym używaniu GPS, z aktywną funkcją pulsometru, monitorowania snu, włączoną funkcją powiadomień oraz ćwicząc 90 minut w ciągu tygodnia możemy osiągnąć nawet 2 tygodnie pracy. Gdy włączymy wszystkie funkcja na stałe, na przykład podczas maratonu, maksymalny czas pracy to 22 godziny.

Firma Huawei podczas dzisiejszej konferencji, poinformowała fanów, że zakończyła czteroletnie prace nad nową technologią monitorowania tętna TruSeen. Funkcja ta ma zapewnić jeszcze dokładniejsze, ciągłe monitorowanie pracy serca poprzez Huawei Watch GT. TruSleep 2.0 może monitorować jakość snu użytkownika jednocześnie analizując częstość i zmienność rytmu serca. Wraz z monitorowaniem pozycji nadgarstka oferuje dokładną analizę czasu i struktury snu (głęboki sen, lekki sen czy fazy snu). Ponadto zegarek, wspierany przez Huawei AI, dostarcza użytkownikowi informację o tym, jak rozwiązać 6 typowych problemów ze snem: trudność w zasypianiu, nadmierna lekkość snu, czuwanie, wczesne przebudzenie, senność i nieregularny harmonogram snu. Smartwatch oferuje ciągły monitor aktywności, w tym statystyki liczby kroków i liczby godzin spędzanych na stojąco i siedząco. Zegarek może także informować o przychodzących rozmowach i innych powiadomieniach z naszego smartfona.

Przedsprzedaż Huawei Watch GT rozpoczyna się 29 października i potrwa do 11 listopada 2018 roku. W tym okresie jako gratis producent doda do zakupionego zegarka bezprzewodowe słuchawki AM61. Sugerowaną cenę tego smartwatcha ustalono na 999 zł.

Foto: Huawei