W dniu dzisiejszym firma Honor zaprezentowała swój najnowszy produkt - smartwatch Honor Watch Magic. Podobnie jak w przypadku mającego swoją premierę również w tym miesiącu zegarka Huawei Watch GT (Huawei Watch GT - smartwatch z bardzo wytrzymałą baterią), podzespołem wyróżniającym smartwatch Honor'a jest bateria wytrzymująca na jednym ładowaniu do 30 dni.

Zarówno Huawei Watch GT, jak i Honor Watch Magic pracują pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego firmy Huawei. To właśnie rezygnacja z systemu Wear OS, który do płynnego działania potrzebuje znacznie większych zasobów, ma znacznie wydłużyć czas pracy na pojedynczym ładowaniu.

Honor Watch Magic posiada 1,2-calowy, okrągły wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 390×390 pikseli (326 ppi), procesor ARM M4, 16 MB pamięci RAM i 128 MB pamięci wbudowanej.

Smartwatch wyposażony jest w NFC, GPS, moduł Bluetooth 4.2 BLE, pulsometr i żyroskop. Koperta urządzenia wykonana jest ze stali 316L i wytrzymuje napór wody o ciśnieniu do 5 ATM. Zegarek zasila akumulator o pojemności 178 mAh – ładowanie od 0% do 100% trwa według informacji podawanych przez producenta maksymalnie do dwóch godzin.

Honor Watch Magic będzie współpracować ze smartfonami działającymi pod kontrolą co najmniej Androida 4.4 KitKat lub iOS 9.0. Smartwatch, podobnie jak wiele urządzeń tego typu analizuje aktywność fizyczną użytkownika i prezentuje ją w formie różnych statystyk i wykresów. Użytkownik może też liczyć na wskazówki i porady w osiąganiu założonych celów.

Honor Watch Magic dostępny będzie w dwóch wersjach:

  • z szarą kopertą i czarno-czerwonym gumowym paskiem, w cenie 899 juanów - równowartość ok. 480 złotych;
  • ze srebrną kopertą i pomarańczowo-czarnym paskiem skórzanym, w cenie 999 juanów - równowartość ok. 530 złotych

Dla porównania, wspomniany na początku artykułu Huawei Watch GT kosztuje w Chinach 1288 juanów (ok. 690 złotych) lub 1488 juanów (ok. 790 złotych).

Foto: Honor