Trzy lata po premierze zegarka Polara Vantage V2, producent prezentuje jego trzecią odsłonę. Jak na nową wersję przystało, urządzenie wprowadza wiele nowości względem swojego poprzednika. Do najważniejszych zaliczyć można z pewnością zestaw bioczujników Polar Elixir, wyświetlacz AMOLED, GPS o podwójnej częstotliwości oraz mapy offline.

Zegarek wyposażono w wyraźny ekran AMOLED o przekątnej 1,39 cala i rozdzielczości 454x454 pikseli. Chroni go szkło Gorilla Glass 3 generacji, które zapewnia wysoką odporność na zarysowania i uszkodzenia. Użytkownik może dostosować wygląd tarczy do swojego stylu i nastroju, wybierając spośród wielu dostępnych motywów. Zegarek jest kompatybilny z paskami o szerokości 22 mm.

Polar deklaruje, że procesor zastosowany w Vantage V3 jest aż o 129% szybszy niż w poprzednim modelu. Zegarek dysponuje 32 GB pamięci wewnętrznej, na której można przechowywać dane, muzykę oraz pobrane mapy topograficzne.

Zegarek ma wbudowany moduł GPS o podwójnej częstotliwości, odbierający sygnał z satelitów L1/L5. Dwuzakresowy system GPS eliminuje zakłócenia podczas monitorowania lokalizacji, jakie mogłyby spowodować wysokie budynki, gęste lasy czy ekstremalne warunki pogodowe. Takie rozwiązanie ma zapewnić precyzyjne określanie pozycji oraz dokładne dane dotyczące prędkości, dystansu i trasy niezależnie od tego, gdzie znajdzie się użytkownik.

Polar Vantage V3 współpracuje też z aplikacją Komoot, która oferuje wskazówki nawigacyjne "krok po kroku" podczas pieszych wędrówek, czy jazdy na rowerze.Urządzenie wyposażono w czujnik Polar Elixir, kontrolujący funkcje życiowe. Składa się on z czterech sensorów: optycznego czujnika tętna czwartej generacji; czujnika SpO2, który mierzy poziom saturacji krwi tlenem i pomaga ocenić stan zdrowia i adaptację do wysokości; czujnika EKG, pozwalającego sprawdzić rytm serca, czy wykonać test ortostatyczny. Czwarty czujnik - temperatury skóry, mierzy zmiany nocnej temperatury ciała i pomaga ocenić poziom stresu i regeneracji.

Bateria zegarka ma pojemność 481 mAh. Według producenta, w pełni naładowany akumulator powinien wystarczyć na około 58 godzin pracy w trybie treningu z GPS lub 8 dni pracy w trybie zegarka. Polara Vantage V3 ładujemy za pomocą nowego kabla USB-C Polar Charge 2.0, który ma wbudowany moduł nadajnika i pozwala na szybkie i łatwe podłączenie do zegarka.

Urządzenie oferuje ponad 150 profili sportowych, które można dostosować do swoich potrzeb i preferencji. Zegarek synchronizuje się z aplikacją Polar Flow, która jest również rodzajem osobistego trenera i doradcy. Użytkownik może w niej zaplanować swój trening, śledzić postępy, otrzymywać wskazówki i porady oraz dzielić się swoimi osiągnięciami z innymi.

Polar Vantage V3 posiada też zaawansowane funkcje pływackie, które są w stanie automatycznie wykrywać styl, dystans, tempo i czas regeneracji podczas uprawiania tej aktywności. Możemy systematycznie poprawiać swoją technikę pływacką podczas pływania w basenie (ocena SWOLF) i na wodach otwartych.

Oprogramowanie zegarka dostarcza szeregu przydatnych funkcji, ułatwiających efektywne trenowanie i właściwą regenerację.

Znajdziemy tu m. in. "Program Treningu Biegowego", którego celem jest przygotowanie do zawodów biegowych na jednym z popularnych dystansów 5 km, 10 km, półmaratonu lub maratonu. Program powstaje w oparciu o historię treningów i bieżący poziom kondycji. Może obejmować od 9 tygodni do 20 miesięcy, w zależności od terminu wydarzenia i preferencji użytkownika. Każdy program biegowy składa się z trzech faz i pięciu różnych rodzajów biegu, włącznie z treningiem interwałowym i długimi biegami.

Funkcja "Training Load Pro" podaje wartości dla obciążenia treningowego układu kardio oraz mięśni po każdym treningu. Dzięki temu można natychmiast sprawdzić obciążenie swojego organizmu i monitorować obciążenie treningowe przez dłuższy okres.

"Recovery Pro" działa w połączeniu z "Training Load Pro", aby dostarczyć pełen obraz stanu regeneracji i powiadomić, kiedy organizm będzie gotowy do dalszych treningów. Zamiast podawania szacunkowych wartości, Recovery Pro mierzy poziom regeneracji, monitorując proporcje pomiędzy treningiem a regeneracją codziennie i długoterminowo.

"Nightly Recharge" automatycznie wskazuje stopień regeneracji podczas snu po codziennych obowiązkach i treningach. Dzięki temu, użytkownik może dokonywać wyborów, które w optymalny sposób przyczynią się do zachowania dobrego samopoczucia i osiągania celów treningowych lub fitness.

Dzięki "Źródłom energii" możemy przekonać się, ile każdego źródła energii wykorzystujemy podczas ćwiczeń, z podziałem na tłuszcze, węglowodany i białka. Są one wyświetlane jako wartość procentowa całkowitego zużycia kalorii na zakończenie sesji treningowej.

Polar Vantage V3 występuje w trzech wariantach kolorystycznych: night black, sky blue oraz sunrise apricot. Aktualnie cena zegarka wynosi 2749 pln. Można go również nabyć w zestawie z nadajnikiem na klatkę piersiową H10 w cenie 2999 pln.

Foto | Źródło: Polar