Do sprzedaży trafił właśnie nowy zegarek Garmin. Model Venu jest kolejnym, który producent wyposażył w AMOLED'owy ekran. Wyróżnia go długi, bo aż 14-dniowy, czas pracy baterii w trybie smartwatcha, a także wbudowany głośnik i mikrofon, które po sparowaniu ze smartfonem umożliwią wykonywanie i odbieranie połączeń.

Nowy model Garmin Venu występuje w dwóch wariantach, które różnią się między sobą rozmiarem koperty. W większym Venu 3 jej średnica wynosi 45 mm, natomiast w Venu 3S jest to 41 mm.

Na uwagę zasługuje niewątpliwie rozbudowany asystent snu, który dostarcza spersonalizowanych wskazówek dotyczących regeneracji. Od teraz obok monitorowania faz snu, saturacji krwi, czy śledzenia statusu zmienności tętna (HRV), zegarek monitorować będzie również drzemki.

Funkcja Body Battery, która monitoruje poziom naszej energii w ciągu dnia, wskaże optymalne pory zarówno na aktywność, jak i odpoczynek.

Biegowe i rowerowe treningi interwałowe, które dotychczas mogliśmy konfigurować wyłącznie w aplikacji mobilnej Garmin Connect i na stronie www, teraz ustawimy również z poziomu zegarka. Po wykonaniu każdej sesji, użytkownik będzie mógł dokonać oceny odczuwanego wysiłku i zapisać tę informację w zegarku.

Dla jeszcze lepszej widoczności danych wyświetlanych w zegarku, mamy możliwość wyboru jednego spośród 2 rozmiarów czcionki.  W połączeniu z wyraźnym, pełnym kolorów wyświetlaczem AMOLED, taka funkcja wpłynie z pewnością korzystnie na komfort odczytu danych treningowych, powiadomień i wszelkich innych informacji.

Garmin Venu 3 oferuje ponad 30 wbudowanych aplikacji sportowych. Znajdziemy w nim zdefiniowane profile dla takich aktywności jak chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, trening siłowy i wiele innych. Użytkownicy nowego zegarka będą mogli skorzystać również z animowanych wskazówek treningowych do ćwiczeń siłowych, HIIT, pilatesu oraz jogi.

Oprócz rejestrowania dziennej liczby kroków, spalonych kalorii i pokonanych pięter, model Venu 3 monitoruje minuty umiarkowanej i intensywnej aktywności, pułap tlenowy podczas biegu lub jazdy na rowerze oraz moc kolarską w watach, po sparowaniu z kompatybilnym pomiarem mocy lub rowerem stacjonarnym.

Zegarek umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych bezpośrednio z nadgarstka, a także wyświetlanie wiadomości e-mail, SMS-ów i alertów - wszystko to po sparowaniu z kompatybilnym modelem smartfona.

Dzięki funkcji bezpieczeństwa i śledzenia, po wykryciu incydentu zegarek może przesłać naszą lokalizację do wybranych kontaktów alarmowych.

Garmin Venu 3 oferuje płatności zbliżeniowe Garmin Pay, dzięki którym wygodnie zapłacimy za zakupy, bez konieczności zabierania na trening portfela, czy karty płatniczej. 

Zegarek umożliwia wgrywanie utworów muzycznych do pamięci wewnętrznej urządzenia (8 GB wbudowanej pamięci) oraz playlist z serwisów streamingowych Spotify, Amazon Music i Deezer (wymagana subskrypcja). Funkcjonalność zegarka możemy poszerzać o dodatkowe aplikacje i tarcze, które pobierzemy ze sklepu Connect IQ.

Zegarki Garmin Venu 3 dostępne są w wersjach kolorystycznych Whitestone/Silver oraz Black/Slate, natomiast modele Venu 3S w kolorach Pebble gray/Slate, Sage gray/Silver, French gray/Soft gold, Dust rose/Soft gold oraz Ivory/Soft gold.

Sprzedaż zegarków już się rozpoczęła. W polskich sklepach Garmin Venu 3 występuje w cenie 2299 pln (zarówno za model mniejszy, jak i większy) lub 2499 pln w przypadku wersji ze skórzanym paskiem.

Źródło | Foto: Garmin