Garmin stworzył darmową aplikację, która usprawni współpracę na linii trener-zawodnik. Dzięki Garmin Clipboard trenerzy zyskają m. in. możliwość rozpisywania planów treningowych i monitorowania realizacji poszczególnych jednostek przez swoich biegaczy. Zawodnicy otrzymają z kolei wgląd w aktualny kalendarz treningów, możliwość łatwego zgłoszenia kontuzji, czy zapoznania się z wiadomościami wysłanymi przez trenera.

Nowa aplikacja Garmina niewątpliwie przypadnie do gustu trenerom, którzy współpracują z dużą grupą biegaczy. W Garmin Clipboard mogą oni układać plany treningowe, konfigurując własne jednostki lub korzystając z gotowych szablonów firmy Garmin. Aktualne zalecenia trenera są przesyłane do zegarków zawodników (wymagana jest jedynie ich synchronizacja z aplikacją Garmin Connect).

 

Clipboard to przede wszystkim wygodna komunikacja - na każde zalecenie treningowe biegacz może odpowiedzieć, wysyłając wiadomość, w której poprosi np. o dokładne instrukcje na temat sposobu wykonywania treningu.

Używając aplikacji, trener ma zawsze pod ręką kompendium wiedzy na temat swoich zawodników. Może monitorować czas ich snu , poziom stresu, czy status regeneracji.

Po zrealizowaniu treningu przez grupę biegaczy, trener otrzyma zbiorczy podgląd wyników zespołu z podziałem na kobiety i mężczyzn. Może on ustalać także progi tempa biegu, aby system wyszczególniał wyniki zawodników, którzy zaplanowane jednostki zrealizowali zbyt wolno.

Praktyczną funkcjonalnością jest też możliwość zgłaszania przez zawodników kontuzji. Dzięki „pain tracking” zawodnik będzie mógł na planszy obrazującej ludzkie ciało zaznaczyć miejsce, w którym odczuwa ból. Aplikacja zgromadzi informacje na temat jego poziomu, charakteru oraz umożliwi monitoring przebiegu dolegliwości. Trener dzięki uzyskanym w ten sposób informacjom może na bieżąco modyfikować plany treningowe, w zależności od aktualnej dyspozycji zawodnika.

Garmin Clipboard synchronizuje dane z aplikacją Garmin Connect, eksportując treningi przygotowane przez trenera i importując aktywności zawodników. Obsługuje ona wyłącznie zegarki marki Garmin. Nowa aplikacja oferowana przez Garmina jest rozwiązaniem całkowicie bezpłatnym, działającym na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.