Długo wyczekiwany Google Pixel Watch w końcu zadebiutował. Flagowy zegarek giganta z Mountain View ma stanowić idealne uzupełnienie serii najnowszych smartfonów Pixel 7 i Pixel 7 Pro.

Zegarek pracuje obecnie pod kontrolą systemu Wear OS 3.5. Jego sercem jest procesor Exynos 9110. Smartwatch posiada 2 GB pamięci operacyjnej SDRAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej, w której możemy trzymać muzykę do odtwarzania w trybie offline. Jak podaje producent, Pixel Watch będzie współpracował z urządzeniami posiadającymi system Android 8 Oreo lub nowszy.

Smartwatch posiada czujnik tętna oraz czujnik EKG. Obsługuje Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0 oraz NFC. Posiadacze wersji z kartą eSIM, będą mogli dodatkowo korzystać z mobilnej sieci LTE.

Tarcza zegarka pokryta jest niezwykle wytrzymałym i odpornym na zarysowania szkłem 3D Gorilla Glass. Pixel posiada klasę wodoszczelności do 5 ATM. Koperta smartwatcha wykonana została ze stali nierdzewnej. Ma ona średnicę 41 mm i występuje w kolorach czarnym, srebrnym oraz złotym). Ekran to AMOLED z funkcją always-on display, o gęstości pikseli na poziomie 320 ppi i jasności do 1000 nitów. Ekran można spersonalizować, ustawiając np. jedną z 19 dedykowanych tarcz lub dowolne zdjęcie z aplikacji Zdjęcia.

Google deklaruje, że bateria jego najnowszego smartwatcha ma wytrzymywać do 24 godzin na jednym ładowaniu. Akumulator ma tutaj pojemność 294 mAh. Zegarek obsługuje szybkie ładowanie (do 50% w 30 minut, do 80% w 55 minut i do 100% w 80 minut).

Za pomocą asystenta Google możemy wykonać wiele prostych czynności, takich jak wysyłanie wiadomości, ustawienie alarmu, czy zapisywanie przypomień. Pixel informuje użytkownika o powiadomieniach otrzymanych na smartfona, za jego pomocą możemy też sterować odtwarzaczem muzyki w aplikacji YouTube Music oraz płacić zbliżeniowo za pomocą Google Pay. Smartwatch komunikuje się z czterema głównymi systemami satelitarnym: GPS, Glonass, Galileo oraz BeiDou. Nowością jest także możliwość skorzystania z aplikacji ECG, która bada rytm serca pod kątem migotania przedsionków. 

 

Przedsprzedaż zegarka rozpoczęła się 6 października br. Google Pixel Watch jest dostępny w kolorach Champagne Gold z paskiem Hazel Active, Matte Black z paskiem Obsidian Active oraz Polished Silver z paskiem Charcoal Active lub Chalk Active. Europejskie ceny zegarka wynoszą odpowiednio: 379 euro (ok. 1836 pln) za wersję bez LTE oraz 429 euro (ok. 2078 pln) za wersję umożliwiającą korzystanie z sieci komórkowej.

Źródło | Foto: store.google.com