Fińska marka Polar wprowadza na rynek dwa nowe modele zegarków Pacer oraz Pacer Pro. Jak sugeruje nazwa, urządzenia powstały przede wszystkim z myślą o biegaczach.

Zegarki Polar Pacer/Pacer Pro ważą niewiele, bo zaledwie 40/41 g. Posiadają procesor o taktowaniu 200 MHz i 5 MB pamięci RAM. Wyposażono je w energooszczędny wyświetlacz typu  memory-in-pixel (MIP), pokryty szkłem Gorilla Glass 3.0.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez producenta, bateria o pojemności 265 mAh pozwala na 43 dni pracy urządzenia w trybie zegarka i maksymalnie 35 godzin w trybie treningowym.

Wykonując tzw. test marszowy (opierający się na wskaźniku VO2max), biegacz może ocenić swoją kondycję. Wynik testu jest dostarczany po zaledwie 15-min. marszu po płaskim terenie.

Urządzenia dostarczają wszystkich podstawowych danych biegowych, takich jak tempo, czas, uzyskane międzyczasy, czy tętno podczas wysiłku. Użytkownik ma możliwość zaplanowania treningów opartych o strefy tętna, strefy prędkości lub czas aktywności.

Dzięki funkcji "running index" po każdym biegu widoczna jest informacja na temat jego efektywności. Funkcja bazuje na tętnie oraz tempie biegu.

Zegarek monitoruje czas, jakość naszego snu i stan regeneracji dzięki funkcjom "nightly recharge" i "sleep plus stages".

Biegacz może połączyć zegarek z aplikacją muzyczną na swoim telefonie, aby nawigować po playliście i kontrolować głośność bezpośrednio na wyświetlaczu zegarka.

Niezwykle przydatny może okazać się również "biegowy test wydolności", który bazuje na maksymalnym lub submaksymalnym wysiłku. Określa on VO2max, poziom kondycji, tętno maksymalne oraz dostarcza spersonalizowane strefy tętna, prędkości i mocy biegowej użytkownika.

Oba zegarki są już dostępne na oficjalnej stronie producenta. Model Pacer Pro wyceniono na 1399 pln, z kolei tańszy Pacer jest dostępny w cenie 939 pln.