Garmin wkracza w 2022 rok z dwoma nowymi modelami zegarków. Na targach technologiczych CES w Las Vegas zaprezentował właśnie Venu 2 Plus oraz vivomove Sport - smartzegarki łączące w sobie elegancki wygląd, połączony z funkcjonalnością w zakresie aktywności sportowej i stanu zdrowia.

Garmina Venu 2 Plus

Dzięki wbudowanemu w Garmina Venu 2 Plus mikrofonowi mamy możliwość wykonywania rozmów telefonicznych z poziomu zegarka oraz korzystania z asystenta głosowego, którego posiadamy w smartfonie - Siri (IOS), asystenta Google (Android) oraz Bixby - asystenta głosowego Samsunga. Możemy w ten sposób dyktować wiadomości, zadawać pytania oraz sterować inteligentnymi urządzeniami w naszym domu.

Zegarek posiada okrągłą tarczę o średnicy 43 mm oraz jasny wyświetlacz AMOLED pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 3. Jego bateria zapewnia do 9 dni pracy w trybie smartwatcha oraz do 8 godzin pracy w trybie GPS + muzyka.

Nowy Venu 2 Plus oferuje wiele funkcji monitorowania stanu zdrowia, wśród których znajdziemy: nadgarstkowy pomiar tętna, ocenę jakości snu, ocenę wieku sprawnościowego, monitorowanie oddechu, pulsoksymetr, monitorowanie poziomu stresu, nawodnienia, a nawet obserwowanie cyklu menstruacyjnego i ciąży. Znana użytkownikom innych modeli Garmina funkcja Body Battery wskazuje poziom rezerw energii organizmu oraz to, w jaki sposób aktywność fizyczna i stres wpływają na zmęczenie. Z kolei Health Snapshot rejestruje kluczowe statystyki zdrowotne przez 2 minuty, a następnie generuje raport, który użytkownicy mogą udostępnić swojemu lekarzowi.

Smartwatch dysponuje ponad 25 wbudowanymi aplikacjami sportowymi, takimi jak chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, pływanie w basenie, pilates, joga, wspinaczka, wędrówki czy trening siłowy. Venu 2 Plus oferuje ponad 75 gotowych animacji treningowych cardio, jogi, ćwiczeń siłowych, HIIT i pilates, które demonstrują prawidłową technikę na ekranie zegarka i w aplikacji Garmin Connect. Jakby tego było mało, dostępne są również bezpłatne, adaptacyjne plany treningowe Garmin Coach, umożliwiające przygotowanie się do startu w półmaratonie, biegu na 5 lub 10 km.

Pamięć wewnętrzna zegarka pomieści około 650 utworów, które następnie możemy odtwarzać na sparowanych z urządzeniem słuchawkach Bluetooth. Możliwe jest także pobranie gotowych muzycznych playlist z najpopularniejszych serwisów streamingowych Spotify, Amazon Music oraz Deezer.

Smartwatch wspiera płatności zbliżeniowe Garmin Pay, dzięki czemu możemy w łatwy sposób zapłacić zegarkiem w sklepie, nie biorąc ze sobą karty. Venu 2 Plus sparowany ze smartfonem wyświetla powiadomienia o przychodzących połączeniach, SMS-ach, przypomnieniach z kalendarza, czy aktualnościach z mediów społecznościowych. 

Sprzęt jest już dostępny na stronie internetowej firmy Garmin. Jego cena wynosi 449,99 euro (około 2100 pln).

Garmin vivomove Sport

 

Drugi z zaprezentowanych przez Garmina zegarków to hybrydowy vivomove Sport. Urządzenie łączy klasyczny wygląd analogowego zegarka z funkcjami smart oraz monitorowania zdrowia i aktywności.

Dotknięcie lub przeciągnięcie tarczy zegarka uruchamia ukryty ekran dotykowy, który dostarcza najistotniejszych informacji o stanie zdrowia użytkownika, takich jak pomiar energii Body Battery, poziom stresu, tętna, czy saturacji krwi. Zegarek umożliwia monitorowanie aktywności sportowych, takich jak bieganie, chodzenie, jazda na rowerze, joga czy trening siłowy. Po połączeniu z GPS w telefonie możliwe jest śledzenie dystansu i tempa podczas wysiłku na świeżym powietrzu.

Producent deklaruje, że dzięki hybrydowej konstrukcji urządzenie może pracować na jednym ładowaniu przez 5 dni w trybie smartwatcha oraz do jednego dodatkowego dnia w trybie zegarka. Jego cena została ustalona na 179,99 euro (około 850 pln), a sprzedaż już się rozpoczęła.

Foto | Źródło: Garmin