Firma Huawei wprowadza na rynek nowy model smartwatcha. Watch GT Runner to zegarek stworzony z myślą o biegaczach oraz osobach aktywnych fizycznie. Urządzenie waży zaledwie 38,5 grama i pracuje pod kontrolą autorskiego systemu producenta HarmonyOS.

Huawei Watch GT Runner jest w dużej mierze zmodyfikowaną wersją modelu Watch GT 3, którego przedsprzedaż rozpoczęła się na początku listopada tego roku. Zegarek posiada ekran AMOLED o średnicy 1,43 cala. Obudowa nie jest wykonana z aluminium, a ze wzmocnionych włókien polimerowych. Dzięki temu urządzenie może poszczycić się bardzo niską wagą wynoszącą 38,5 g. 

Producent zapewnia, że smartwatch wyróżniać się będzie na tle konkurencji bardzo dokładną lokalizacją. Pomóc ma w tym dodatkowa antena zewnętrzna umieszczona w obudowie urządzenia, zwiększająca precyzję ustalania pozycji o 135%. Do lokalizowania smartwatch może wykorzystywać systemy GPS, GLONASS, Beidou, Galileo i QZSS.

Według specyfikacji, w pełni naładowana bateria urządzenia ma wystarczyć nawet na 14 dni pracy bez konieczności ponownego podłączania do źródła zasilania. Smartwatch obsługuje ładowanie indukcyjne, w tym także ładowanie zwrotne.

Huawei Watch GT Runner został wyposażony w 4 GB wbudowanej pamięci oraz zintegrowany mikrofon i głośnik, które mogą posłużyć do rozmów telefonicznych. Sprzęt jest wodoodporny do 5 ATM. Zegarek posiada optyczny czujnik tętna, czujnik SpO2 (pulsoksymetr), a także około 100 trybów sportowych. Przydatna może okazać się funkcja trenera osobistego, dzięki której użytkownik otrzyma na ekranie zegarka wskazówki dotyczące wykonywanych ćwiczeń.

Sprzedaż modelu Watch GT Runner w Chinach rozpocznie się 26 listopada br. w cenie 2188 juanów (ok. 1400 pln). W najbliższej przyszłości zegarek trafi zapewne do polskiej dystrybucji.

Foto | Źródło: Huawei