Garmin rozszerzył właśnie ofertę swoich smartzegarków o modele Venu 2 oraz Venu 2S. Oba modele dzięki posiadanym funkcjom mają nam pomóc w prowadzeniu zdrowego stylu życia. Wśród wielu prozdrowotnych funkcji, te najbardziej użyteczne to ciągły pomiar tętna, monitorowanie snu i poziomu stresu, śledzenie oddechu i poziomu nasycenia krwi tlenem (SpO2).

Nowy Garmin Venu dostępny jest w dwóch rozmiarach 40 mm (model Venu 2S) i 45 mm (model Venu 2) oraz paskami 18 mm w sześciu wersjach kolorystycznych. Koperta urządzenia wykonana została ze stali nierdzewnej, a ekran pokrywa szkło ochronne Corning Gorilla Glass 3.

Smartwatch posiada wyświetlacz AMOLED z opcją Always-On o średnicy 1,3 cala i rozdzielczości 416×416 pikseli. Jest wodoodporny do 5 ATM. Venu 2 jest w stanie pracować na jednym ładowaniu do 11 dni w trybie smartwatcha i do 8 godzin w trybie GPS + muzyka. W pełni naładowany akumulator modelu Venu 2S zapewnia do 10 dni w trybie smartwatcha i do 7 godzin w trybie GPS + muzyka. Niezwykle przydatna okazuje się też opcja szybkiego ładowania baterii. Już 10 minut ładowania pozwala korzystać z zegarka przez jeden dzień!

Jak wspominaliśmy wcześniej, Venu 2 oraz 2S monitorują zdrowie użytkownika. Polega to przede wszystkim na pomiarze tętna, saturacji krwi, analizie snu, stresu, nawodnienia i oddechu. Kobiety mogą korzystać również z funkcji śledzenia cyklu menstruacyjnego oraz ciąży. Zegarek pozwala też wygenerować raport dotyczący stanu zdrowia, który potem może okazać się pomocny np. podczas kontaktu z lekarzem. Smartwatch oferuje gotowe zestawy ćwiczeń oddechowych, które pomagają poprawić koncentrację lub zrelaksować się.

Funkcje sportowe Garmin Venu to ponad 25 wbudowanych aplikacji, zarówno do ćwiczeń outdoorowych, jak i w pomieszczeniach. Najbardziej popularne to pływanie, bieganie, jazda na rowerze, piesze wędrówki oraz joga. Użytkownik może zapisywać swoje treningi bezpośrednio w zegarku i wyświetlać grafikę obrazującą, które grupy mięśni były zaangażowane podczas ćwiczeń.

Producent pomyślał również o funkcjach bezpieczeństwa. Pozwalają one ręcznie uruchomić powiadomienie o potrzebie udzielenia pomocy lub samodzielnie wykrywają upadek i generują powiadomienie. Smartwatch wysyła wówczas pod numer alarmowy ostatnią lokalizację użytkownika.

Zarówno Venu 2, jak i 2S posiadają dostęp do płatności zbliżeniowych Garmin Pay. Zegarki współpracują ze smartfonami z systemem Android oraz iOS. Dzięki temu mogą wyświetlać powiadomienia o przychodzących wiadomościach, czy połączeniach z telefonu. Do ich pamięci wewnętrznej wgramy do 650 utworów, w tym playlisty z serwisów muzycznych Spotify, Amazon Music i Deezer.

Za zegarki Garmin Venu 2 i Venu 2S przyjdzie nam zapłacić 399,99 euro (równowartość około 1830 pln). Smartwatche są już dostępne na oficjalnej stronie producenta.

Foto | Źródło: Garmin